pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2022
  • 30 maja 2022
  • wyświetleń: 26377

Seria włamań do restauracji w powiecie. Sprawca zatrzymany!

Od lokalnych restauratorów na początku miesiąca otrzymaliśmy sygnały, że na terenie powiatu na przełomie kwietnia i maja doszło kradzieży z włamaniem lub prób włamania do lokali gastronomicznych. W czwartek, 26 maja policja potwierdziła, że sprawca został zatrzymany. Postawiono mu już zarzuty. Ponadto włamywacz był poszukiwany listem gończym celem odbycia łącznej kary 3,5 roku więzienia.

Reklama

otwarte drzwi, klamka, złodziej, włamanie
Seria włamań do restauracji w powiecie · fot. freepik.com


Z relacji właściciela jednej z karczm w Pszczynie wynikało, że do włamania do jego lokalu doszło w nocy z piątku na sobotę, 29/30 kwietnia. Złodzieje wybili szybę w oknie zaplecza, a następnie weszli przez nie do środka. Ukradli karton alkoholi zakupionych przez klientkę na imprezę urodzinową o wartości około 700 zł. Zabrali także 500 zł z kasy. Złodzieje pozostawili za sobą także rozbite butelki, które wysypały się z transporterów ustawionych pod oknem, przez które wchodzili.

W nocy ze środy na czwartek (4/5 maja) okradziono natomiast restaurację w Piasku. Zginęła gotówka.

Usiłowanie kradzieży z włamaniem miało miejsce w zajeździe w Kobielicach z piątku na sobotę (6/7 maja). Sprawcy rozbili okno, jednak wycofali się i nic nie zginęło.

Podobne zdarzenie odnotowano w restauracji w Brzeźcach w sobotę, 7 maja o godz. 4.00 nad ranem. Tu także sprawcy pozostawili po sobie wybitą szybę w oknie. Na szczęście nic nie zostało skradzione.

Właścicielowi jednej z pszczyńskich restauracji zginął z kolei klucz do drzwi. Musiał wymienić zamki.

W czwartek, 26 maja otrzymaliśmy informację, że policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 39-letniego włamywacza. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany. Policja ustaliła, że mieszkaniec powiatu pszczyńskiego od 29 kwietnia do 7 maja włamał się do 2 lokali gastronomicznych oraz bezskutecznie usiłował włamać się do następnych. Jego łupem zazwyczaj była gotówka oraz alkohol. W ubiegłym tygodniu zatrzymali typowanego sprawcę przestępstw. Zebrany materiał dowodowy pozwolił postawić mężczyźnie łącznie 4 zarzuty. Włamywacz przyznał się do winy. Ponadto policjanci ustalili, że 39-latek był poszukiwany listem gończym celem odbycia łącznej kary 3,5 roku więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa. Również były to kradzieże oraz kradzieże z włamaniem. Złodziej trafił już za kratki. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.