Reklama

Wiadomości

  • 7 maja 2022
  • 6 września 2022
  • wyświetleń: 25635

[ZDJĘCIA] Finał Żubrowiska w Łące - gwiazdą była Ania Dąbrowska!

W sobotę, 3 września na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące odbył się finał "Żubrowiska". Była to prawdziwa gratka dla miłośników dobrej muzyki, którą niewątpliwie zapewnili Ania Dąbrowska, zespół Kolumbia i Free Air. Zapraszamy na fotorelację z imprezy.

Żubrowisko 2022 - 03.09.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Gwiazda wieczoru - Ania DąbrowskaTegoroczny finał "Żubrowiska" był inny niż dotychczasowe. Organizatorzy przyzwyczaili nas do bardzo mocnych brzmień. W tym roku coś dla siebie znaleźli miłośnicy spokojniejszego grania - gwiazdą wieczoru była wokalistka, kompozytorka, laureatka dziewięciu "Fryderyków" - Ania Dąbrowska. W koncercie The Best Of zaśpiewała swoje największe przeboje. Wokalistka zgromadziła w Ośrodku Sportów Wodnych kilka pokoleń fanów, którzy śpiewali z nią każdy utwór.

Żubrowisko 2022 - koncert gwiazdy wieczoru Ani Dąbrowskiej - 03.09.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Laureaci Przeglądu Amatorskich Zespołów MuzycznychPodczas finału "Żubrowiska" można było posłuchać laureatów Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych. Przed koncertami z rąk wicestarosty Damniana Cieszewskiego i burmistrza Dariusza Skrobola zespoły otrzymały odpowiednio 3000 zł i 2000 zł na zakup sprzętu muzycznego.


Sobotni wieczór rozpoczął się koncertem zespołu Kolumbia ze Stefanówki. To blend brytyjskiej alternatywy, synthpopu rodem z lat 80’ oraz pełnych słońca tekstów po polsku.

Żubrowisko 2022 - koncert laureata nagrody Burmistrza Pszczyny zespół "Kolumbia" - 03.09.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Tuż przed gwiazdą wieczoru wystąpił zespół Free Air z Cieszyna zapewniając dużo dobrego, mocnego brzmienia.

Żubrowisko 2022 - koncert laureata nagrody Starosty Pszczyńskiego zespół "Free Air" - 03.09.2022 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Więcej o wynikach przeglądu piszemy w artykule: [FOTO] Za nami "Żubrowisko 2022". Zespół Free Air laureatem przeglądu

Wymiar charytatywnyPodczas wydarzenia została przeprowadzona zbiórka na leczenie Kacperka Chodury - 6-latka z powiatu pszczyńskiego, który został zakwalifikowany do rekonstrukcji małżowiny usznej i odbudowy kanału słuchowego w USA. Trzeba zebrać na ten cel jeszcze ponad 200 tys. zł.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Portal pless.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

ar, ups / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.