pless.pl

Wiadomości

  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 382

Kto sprawdzi się w zawodzie data scientist?

Materiał partnera:

Specjaliści zajmujący się analizowaniem baz danych nie mają problemów z szybkim znalezieniem satysfakcjonującej pracy. Przykładem jest zawód data scientist, na który jest obecnie bardzo duże zapotrzebowanie. Warto zastanowić się nad karierą w tej profesji i poznać jej najważniejsze zalety.

praca,data scientist


Wymagania na stanowisko data scientistWiększość pracodawców ma jasno określone wymagania na stanowisko data scientist. Na Pracuj.pl znajdziesz przykładowe ogłoszenia, które uwzględniają kompetencje potencjalnych kandydatów. Pracodawcy szukają przede wszystkim osób z bardzo dobrą znajomością wybranych języków programowania. Pod tym kątem warto wymienić takie technologie jak na przykład SAS czy Python. Ważna jest także znajomość takich obszarów jak machine learning i deep learning. Na wielu stanowiskach dodatkowo wymagane są umiejętności z zakresu obsługiwania technologii związanych z obszarem szeroko pojętej sztucznej inteligencji.

Czy statystyka jest ważna w data scientist?Specjalista data scientist powinien doskonale orientować się w zagadnieniach dotyczących statystyki. Osoba na tym stanowisku musi wiedzieć, co to jest eksploracyjna analiza danych i za pomocą jakich narzędzi można ją stosować. W tej profesji kluczowe są również takie zagadnienia jak odchylenie standardowe czy mediana. Statystyka okaże się szczególnie przydatna w przypadku zleceń związanych z analizowaniem statystyk dla danej witryny - z tego typu usług chętnie korzystają właściciele sklepów internetowych.

Jakie cechy są ważne w zawodzie data scientist?W tej profesji bardzo ważne są umiejętności analitycznego myślenia. Dobry data scientist nie powinien mieć problemów z podstawowymi zadaniami matematycznymi, takimi jak obliczanie średniej z wybranych rekordów. W tym zawodzie istotna jest dokładność i spostrzegawczość, aby nie ominąć kluczowych danych i uzyskać miarodajne wyniki. Osoby pracujące na tym stanowisku powinny stale doskonalić swoje umiejętności, poznając najnowsze aktualizacje wykorzystywanych w pracy technologii, tym SQL czy Postgres.

Zawód data scientist jest doskonałym wyborem dla osób o umyśle analitycznym. Warto zapoznać się z przykładowymi ofertami pracy, aby przekonać się, jak duże jest zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru nowoczesnych technologii.