pless.pl

Wiadomości

  • 14 lipca 2022
  • wyświetleń: 206

Jak napisać list motywacyjny?

Materiał partnera:

Poszukujesz pracy i w trakcie przeglądania aktualnych ofert niejednokrotnie natknąłeś się na konieczność załączenia listu motywacyjnego do przesyłanej aplikacji? Z pewnością nie możesz przejść obojętnie obok tego wymagania! Niestety w dalszym ciągu robi to bardzo wielu kandydatów, przez co ich szanse na otrzymanie danego stanowiska, spadają praktycznie do zera... Zamiast więc ignorować pracodawcę, dostarcz mu dobry list motywacyjny! Jak go napisać?

praca,list motywacyjny


Czym jest list motywacyjny?Tuż obok CV list motywacyjny to jeden z najważniejszych dokumentów, które kandydat biorący udział w rekrutacji, przesyła pracodawcy. Zawiera on wyjaśnienie, dlaczego dana osoba ubiega się o tę konkretną posadę oraz co może zaoferować w zamian za zatrudnienie. To także miejsce, w którym kandydat przedstawia siebie, jako osobę spełniającą wymagania pracodawcy, które zostały uwzględnione w ogłoszeniu o pracę. Warto jednak pamiętać, że rolą listu motywacyjnego nie jest powielanie treści z CV, a bardziej szczegółowe i opisowe zaprezentowanie własnych predyspozycji.

Skuteczny list motywacyjny - czyli jaki?W każdym liście motywacyjnym powinno znaleźć się kilka obowiązkowych elementów. Są to: data i miejscowość, dane osobowe i kontaktowe kandydata oraz dane pracodawcy. Dokument powinien rozpoczynać się zwrotem grzecznościowym, a następnie przedstawiać informacje na temat tego, o jakie stanowisko ubiega się kandydat oraz czemu to właśnie on się na nim sprawdzi. W zakończeniu zaś warto podkreślić gotowość do pracy, całość zwieńczając zwrotem grzecznościowym i podpisem.

Struktura to jednak nie wszystko. Skuteczny list motywacyjny powinien być dopasowany do ogłoszenia o pracę. Musi także prezentować korzyści, które będą płynąć dla pracodawcy, jeżeli zdecyduje się on zatrudnić daną osobę. Należy także unikać zbyt długich wywodów, skupiając się wyłącznie na konkretach. Zanim wyślesz swoją aplikację, koniecznie sprawdź poprawność wszystkich danych.

Piszesz list motywacyjny? Skorzystaj z darmowego wzoru!Czy dobrze napisany list motywacyjny może zdeterminować wynik rekrutacji? Zdecydowanie tak! Jeżeli więc zależy Ci na objęciu konkretnej posady i obawiasz się, że Twoje dokumenty aplikacyjne nie są wystarczająco atrakcyjne, koniecznie skorzystaj z darmowych wzorów listów, dostępnych na portalu Pracuj.pl! Aby jeszcze bardziej uskutecznić swoją aplikację, możesz także bezpłatnie utworzyć swoje CV w specjalnym kreatorze!