Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2022
  • 19 maja 2022
  • wyświetleń: 15714

[ZDJĘCIA] 10 tysięcy zł za kilkanaście ton ubrań dla Florka i Olka!

Podczas akcji Szafowanie dla Florka i Olka udało się zebrać ponad 14 ton używanych ubrań i tekstyliów, co przełożyło się na blisko 10 tysięcy złotych! 13 maja odbył się w "Rolniczoku" wielki finał imprezy, podczas którego zebrano dodatkowe kilka tysięcy!

Szafowanie dla Olka Budzika i Florka Francuza - 13.05.2022 · fot. powiat


Finał akcji połączono z charytatywnym kiermaszem szkolnym. Dzięki pięknej współpracy zebrano dodatkowe 7 tysięcy złotych. Łącznie ponad 17 tysięcy złotych zasili konto Stowarzyszenia "Omnibus" i zostanie przekazane na leczenie i rehabilitację małych mieszkańców powiatu pszczyńskiego - Florka i Olka.

Przez kilka tygodni mieszkańcy powiatu pszczyńskiego oddawali używane ubrania. Finał akcji odbył się 13 maja przy największej powiatowej szkole. Worki z rzeczami do recyklingu wypełniły niemal dwie naczepy ciężarówki.

Wśród atrakcji dla mieszkańców, które jeszcze bardziej zachęcały do pomagania znalazły się: policyjne pokazy, nauka udzielania pierwszej pomocy pod okiem strażaków, dmuchańce, malowanie twarzy i animacje dla dzieci, kiermasz i strażackie pyszności, występ ambasadorki akcji Beathris. Tak wyglądał finał akcji "Szafowanie dla Florka i Olka".

- "Szafowanie" to akcja polegająca na zbiórce używanych ubrań, maskotek, firan, zasłon i innych tekstyliów i nadaniu im drugiego życia. Firma współpracująca z Fundacją Po Pierwsze za każdy kilogram zebranej odzieży przekaże pieniądze na leczenie i rehabilitację Florka i Olka - mówi Joanna Nadgórska, nauczycielka i inicjatorka akcji.

Florek Francuz
Florek Francuz urodził się jako wcześniak. Przeszedł wiele operacji oczu, by uratować wzrok · fot. archiwum prywatne


Florek Francuz z Pszczyny urodził się jako skrajny wcześniak w 26. tygodniu ciąży z wagą 936 g. Niestety, kolejne badania wykazały, że stracił wzrok w obu oczkach, potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii wzroku. O sprawność walczy także Olek Budzik z Czarkowa, który w styczniu obchodził swoje pierwsze urodziny. Trwa zbiórka na jego rehabilitację, zakup leków, turnusy, leczenie i sprzęt medyczny.

Szafowanie dla Olka Budzika i Florka Francuza - 13.05.2022
Olek Budzik z rodzicami podczas akcji "Szafowania" - 13.05.2022 · fot. powiat


Główny magazyn mieścił się przy ul. Bielskiej 32 w Pszczynie, a zbiórki w swoich obiektach prowadziły także m.in. PZS nr 2 w Pszczynie, PZS nr 1 w Pszczynie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie, III LO w Pszczynie, I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Niepubliczne Przedszkole Radocha w Pszczynie, Szkoła Podstawowa w Piasku, Szkoła Podstawowa w Górze oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Piasku.

Wielkie Szafowanie dla Florka i Olka - 05.05.2022 · fot. powiat


- Dziękuję każdemu, kto przejrzał swoje szafy i postanowił pomóc małym mieszkańcom naszego powiatu. To jedna z wielu akcji charytatywnych zainicjowanych przez nauczycielkę Joannę Nadgórską, w którą włączyli się nauczyciele i uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, szkoły z powiatu pszczyńskiego, strażacy i wielu mieszkańców. Cieszę się, że w PZS nr 2 tak wielką wagę przykłada się do pomagania innym, za co dziękuję dyrektorowi Piotrowi Cyganowi. To ważne, że energia i chęci nauczycieli przekładają się na energię i chęci młodzieży - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Organizatorzy: Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie, Powiat Pszczyński, Grupa Inicjatyw Charytatywnych "Zaangażowane" oraz Fundacja Po Pierwsze.
Partnerzy: Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "Omnibus", KPP Pszczyna, OSP Studzienice, OSP Pszczyna, OSP Piasek, StrefaDmuchańca.pl, Gmina Pszczyna.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj