pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 czerwca 2006
  • wyświetleń: 3449

Kręgle po raz drugi

25 maja już po raz drugi odbyły się Mędzyośrodkowe Zawody w kręgle dla osób niepełnosprawnych. Tym razem na obiekcie kręgielni na Korfantego w Pszczynie do rywalizacji stanęło 15 zawodników z 5 placówek dla niepełnosprawnych z terenu naszego powiatu i gminy Czechowice-Dziedzice.

Już od pierwszej rundy turnieju było wiadomo, że poziom tegorocznych zawodów był na tyle wyrównany, że napięcie było stopniowane niczym w najlepszym scenariuszu filmowym. Na szczególne uznanie należy postawa zeszłorocznej mistrzyni zawodów Heleny Staszek z ŚdS Wola, która pomimo wielkiej tremy wynikającej z obciążenia wynikającego chęcią obronienia tytułu i nienajlepszych pierwszych rzutów z rundy na rundę systematycznie wspinała się do ścisłej czołówki punktacji.

Do ostatniej kolejki rzutów nie była pewna kolejność czterech pierwszych miejsc. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Jarosław Wrześniewski z Świetlicy Tereapeutycznej z Pszczyny. Na drugiej pozycji znalazła się Helena Staszek z ŚDS w Woli natomiast trzecie miejsce zajął Krzysztoł Klimowicz z Świetlicy Terapeutycznej z Pszczyny.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Pamiątkowe medale oraz nagrody otrzymali także wszyscy uczestnicy turnieju. Ta niezwykle udana impreza mogła się odbyć dzięki inicjatywie Jarosława Folka kierownika ŚDS Wola i przy wydatnej pomocy terapeutów tego ośrodka.

Kręgielnia została udostępniona dzięki życzliwości pana Lucjana Szweda. Warto nadmienić, że w ciągu całego roku udostępnia obiekt kręgielni dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Puchary i medale zostały ufundowane przez Czechowicki odział Obywatelskiego Forum Samorządowego, który bardzo wspomaga wszelkie działania dotyczące osób niepełnosprawnych.

Atrakcyjne nagrody ufundował właściciel sklepu Grosz Pszczyna ul.Piwowarska 6. Za pomoc w realizacji naszego turnieju dziękujemy również Damianowi Czerwińskiemu. Mam nadzieję, że zawody te na stałe zagościły już w kalendarzu imprez dla niepełnosprawnych na naszym terenie. Tak więc do zobaczenia za rok.

Kręgle po raz drugi


Szymon Szczepańczyk

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.