pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2022
  • 4 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 34656

Dyrektor szpitala ustąpił ze stanowiska. Jest nowy prezes spółki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Dr n. med. Marcin Leśniewski z dniem 31 marca złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu szpitalnej spółki. Tym samym przestał pełnić rolę dyrektora Szpitala Joannitas w Pszczynie. Z dniem 1 kwietnia Rada Nadzorcza powołała na funkcję prezesa dr Katarzynę Michalik. Nowa prezes podjęła się pełnienia tej roli do czasu rozstrzygnięcia konkursu, który zostanie wkrótce ogłoszony.

Reklama

szpital w Pszczynie
Szpital w Pszczynie · fot. pless.pl


Marcin Leśniewski współpracował z Powiatem Pszczyńskim od końca marca 2018 r., przyczyniając się do odzyskania kontraktu na prowadzenie szpitala, odbudowy szpitala i związanego z nim zespołu medycznego. Funkcję prezesa zarządu pełnił od końca lipca 2021 r. Właśnie minęły 4 lata jego pracy dla szpitala.

- Zrealizowałem cele, które postawiłem sobie w marcu 2018 roku. Szpital został odzyskany, rozwinięty, ma pełną obsadę pielęgniarską i lekarską oraz nowoczesny sprzęt. Zawsze pozostanie w moim sercu. Nie zostawiam go, nadal będę go wspierać swoim doświadczeniem lekarskim - mówi dr n. med. Marcin Leśniewski.

Nowa prezes - dr Katarzyna Michalik pracuje w pszczyńskiej placówce od 2019 r. pełniąc dotychczas funkcję zastępcy dyrektora ds. operacyjnych. Od ponad 20 lat związana jest ze szpitalnictwem. Pełniła funkcje kierownicze w kilku śląskich szpitalach. Z wykształcenia jest doktorem fizyki medycznej, posiada odpowiednie kwalifikacje do zarządzania podmiotami leczniczymi.

- Okres po pandemii to czas dużych i niełatwych wyzwań, z którymi mierzą się wszystkie placówki systemu ochrony zdrowia. Celem moim i zespołu szpitala Joannitas będzie skuteczne przejście przez ten wymagający czas, mając na uwadze dobro pacjentów - mówi dr Katarzyna Michalik.

- Chcemy, aby zarząd spółki był jednoosobowy, tak jak to było do tej pory. Kandydaci, którzy zgłoszą się do konkursu będą zobowiązani do przedstawienia koncepcji rozwoju szpitala z uwzględnieniem realiów ekonomicznych, wynikających z trudnej sytuacji placówek medycznych w Polsce. Jednocześnie podkreślam, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu, stery szpitala przekazane są w ręce osoby, która doskonale zna placówkę, a pacjenci mają zagwarantowaną niezmienną i stałą opiekę - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego dziękuje odchodzącemu prezesowi - dr. M. Leśniewskiemu za jego wkład i zaangażowanie w odbudowę i rozwój Szpitala Joannitas w Pszczynie.

Pełniącej od 1 kwietnia br. funkcję prezes - dr Katarzynie Michalik, życzy sukcesów w nowej roli, deklarując pełną otwartość na współpracę, z myślą o bezpieczeństwie zdrowotnym mieszkańców całego powiatu.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj