Wiadomości

  • 3 kwietnia 2022
  • 8 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 7577

Trasą św. Charbela - Ekstremalna Droga Krzyżowa w Czarkowie

Za nami:

8 kwietnia jak co roku z kościoła w Czarkowie wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku zaproponowano wiernym pokonanie jednej trasy.

Ekstremalna Droga Krzyżowa Czarków 2019 - 12.04.2019 r.
Ekstremalna Droga Krzyżowa Czarków 2019 - 12.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Wyprawa w teren rozpocznie się mszą po godz. 19.00. Długość trasy czerwonej św. Charbela wynosi 40 km.

Trasa: Kościół św. Józefa Robotnika w Czarkowie - Radostowice - Kobielice - Suszec - Kobiór - Studzienice - Piasek - Czarków.

Mapa trasy:

edk czarków 2022


Czarkowska EDK zaczyna się w kościele św. Józefa Robotnika w Czarkowie i kończy się obok kapliczki murowanej w Czarkowie. W najbliższym sąsiedztwie boisko, cmentarz, gdzie znajduje się wiele miejsc parkingowych. Większość trasy przebiega drogami utwardzonymi, ale częściowo trzeba będzie przejść przez drogi leśne i polne.

Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu wybranej trasy w nocy i na modlitwie. W milczeniu, zmagając się z bólem, pokonując zmęczenie, czując na twarzy zimny deszcz, idąc pod wiatr, często po leśnych dróżkach. To droga krzyżowa, która przyjmuje charakter rekolekcji. Wyjątkowy czas, składający się z czterech kroków: wyzwania, drogi, zmagania oraz spotkania. Wyzwanie pojawia się w momencie poznania idei EDK. Podjęcie tego wyzwania prowadzi do drogi. Trzeci krok to zmaganie, które pojawia się, gdy zaczyna brakować sił i trzeba przezwyciężyć swoje słabości. Zwieńczeniem walki może być spotkanie z Bogiem.

Bezpieczeństwo na trasie w głównej mierze zależeć będzie od nas samych. Choć EDK ma charakter przejścia indywidualnego, powinniśmy zadbać nie tylko o nas samych i reagować, gdy spotkamy kogoś w potrzebie.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.