pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 czerwca 2006
  • wyświetleń: 2704

Park ma toalety, dworzec nie

Rozsypujący się budynek dworca kolejowego w najbardziej znanym uzdrowisku na Śląsku czyli w Goczałkowicach-Zdroju, perony dworca kolejowego w Tychach "wyposażone" w pół ławki - to tylko wycinek żenującego obrazu śląskich dworców kolejowych. Jeszcze gorzej jest jednak na dworcu kolejowym w Pszczynie, gdzie budynek, w którym mieszczą się toalety jest... zamknięty na kłódkę.

Aby pomóc pasażerom, w Pszczynie wyremontowano toalety koło skate-parku, jakieś 200 metrów od budynku dworca. To dobrze, bo toalety w pszczyńskim parku są potrzebne - turystów, szczególnie w weekendy tam nie brakuje. Tyle, że to nie zmienia tragicznej sytuacji pszczynian pracujących w sąsiedztwie dworca i pasażerów PKP. Te wyremontowane toalety są za daleko od dworca -  twierdzą mieszkańcy Pszczyny.

Na razie jednak zarządzający koleją pozostają głusi na apele mieszkańców Pszczyny i turystów przyjeżdżających do tego miasta. Dworcowa toaleta była otwarta ostatnio tylko przez 3 dni papieskiej pielgrzymki w Polsce. Potem wszystko wróciło do normy.

Iza / Mega FM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.