pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2022
  • 21 marca 2022
  • wyświetleń: 5294

[WIZUALIZACJA] Chrobry będzie miał zieloną pracownię

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie znalazło się na liście laureatów konkursu "Zielona Pracownia_Projekt 2022". Placówka prowadzona przez Powiat Pszczyński jest jedną z 55 szkół wyróżnionych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Reklama

[WIZUALIZACJA] Projekt Zielonej Pracowni w LO im. B. Chrobrego · fot. powiat


W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 149 projekty szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. O środki na wdrożenie projektu mogły starać się szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z województwa śląskiego.

Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni m.in. wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność i innowacyjność rozwiązań.

Jury konkursu wyłoniło 55 najciekawszych i najbardziej wartościowych projektów zielonych pracowni. Wśród laureatów znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, które otrzyma maksymalną nagrodę w wysokości 10 tys. zł na wdrożenie projektu. Szkoła ma szansę pozyskać także dofinansowanie na realizację pracowni geograficznej "Uczeń - badacz planety" w ramach konkursu pn. "Zielona Pracownia 2022".

Projekt zielonej pracowni w powiatowej szkole zakłada wyposażenie sali geograficznej m.in. w nowy zestaw ławek i krzeseł dla uczniów oraz szafy i półki do przechowywania pomocy dydaktycznych. Ważnym elementem pomocnym w pracy nauczyciela będzie monitor interaktywny, który usprawni i uatrakcyjni zajęcia geografii. Dzięki zaawansowanej technologii uczniowie będą mieli możliwość pobierania notatek z lekcji na swoje urządzenia mobilne. Zadanie zakłada także przeprowadzenie modernizacji pomieszczenia, która obejmowałaby m.in. gipsowanie i malowanie ścian oraz wymianę wykładziny podłogowej.

- W kolejnym etapie Powiat Pszczyński wystąpi o dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł na wykonanie pracowni, co łącznie przełoży się na kwotę 50 tys. zł, którą możemy na ten cel pozyskać. Wyposażenie pracowni w nowoczesne pomoce dydaktyczne pozwoli na prowadzenie zajęć różnorodnymi metodami aktywizującymi uczniów - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

To nie pierwsza zielona pracownia, która ma szansę powstać w placówce prowadzonej przez Powiat Pszczyński. W ubiegłym roku w Zespole Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie została utworzona pracownia "Poznajemy i szanujemy przyrodę", w której odbywają się lekcje przyrody, biologii i chemii. Z pracowni korzystają uczniowie z niepełnosprawnościami, którzy uczęszczają do klas szkoły podstawowej, branżowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy.

W 2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie, dzięki dotacji z WFOŚiGW w Katowicach powstała nowoczesna szkolna pracownia fizyczno-chemiczno-ekologiczną pn. "Z fizyką i chemią w stronę ekologii".

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj