• 2 czerwca 2006
  • wyświetleń: 2040

Gimnazjada - Dwubój Nowoczesny

30 maja w Sosnowcu odbyły się zawody wojewódzkie "Gimnazjady" w dwuboju nowoczesnym. Na tę specyficzną dyscyplinę składają się: wyścig pływacki na dystansie 100m stylem dowolnym oraz bieg na 1000m.

W zawodach wystartowało 14 drużyn żeńskich, które wcześniej zdobyły Mistrzostwo Rejonu. W większości były to Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Nasz rejon reprezentowała drużyna dziewcząt z UKS-Studzionka w składzie: Marcelina Wierzyńska, Aleksandra Wierzyńska, Patrycja Dzida, Klaudia Spyra, Joanna Wesołek,(dziewczęta w zawodach rejonowych pokonały min. Skoczów i Cieszyn).

W Sosnowcu zawodniczki dostały się do finału i ulegając tylko drużynom z Częstochowy, Mysłowic, Chorzowa i Tychów zajęły wysokie 5 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że za sobą pozostawiły min. Racibórz, Radlin i gospodarzy zawodów.

W tym miejscu należy dodać, że do sukcesu tego w znacznej mierze przyczynił się trener dziewcząt P.Czesław Kondziołka, który swoją determinacją i wolą walki potrafi "zarazić" wszystkich.