pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 września 2001
  • wyświetleń: 3261

Wojewódzka Inauguracja roku szkolnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego było dla Pszczyny, a zwłaszcza dla nauczycieli i uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego ważnym przeżyciem. Szkoła ze względu na swoją wiekową tradycję i zasługi w budowaniu podstaw edukacji na terenie powiatu wybrana została na miejsce WOJEWÓDZKIEJ INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO 2001/2002.

Jednocześnie ten dzień rozpoczął obchody 260- lecia istnienia najstarszej na Śląsku szkoły średniej. Całą uroczystość, do której organizatorzy przygotowywali się jeszcze przed wakacjami rozpoczęła msza w Kościele p.w. Wszystkich Świętych. Nie było to jednakże zwyczajne nabożeństwo. Kazanie wygłosił Metropolita katowicki ks. abp. Damian Zimoń, który wspominał swoją wizytę w Chrobrym sprzed laty. Podniosły akcent tworzyła obecność chóru oraz przybycie pocztów sztandarowych z wszystkich szkół ponad podstawowych w Pszczynie.
Następny etap uroczystości stanowiła akademia, na którą do odrestaurowanej auli licealnej udali się zaproszeni goście, byli absolwenci, rada pedagogiczna i przedstawiciele młodzieży.Już od samego wejścia do budynku szkolnego czuło się niepowtarzalną atmosferę tego dnia.

Świeżo pomalowane ściany wspaniale komponowały się ze starannie wykonanymi dekoracjami. Na piętrze proponowano wpis do księgi pamiątkowej i rozdawano szkolne czasopismo "Chrobrek". O 11:30 akademię tradycyjnie otworzyło wprowadzenie pocztów sztandarowych i odśpiewanie hymnu państwowego. Konferansjerzy spotkania- tegoroczna absolwentka liceum Anna Sekta i uczeń klasy III Piotr Sołtysik- przywitali zgromadzonych wierszem i zaprosili na scenę gości specjalnych. Na wstępie wysłuchać mogliśmy przemówienia Starosty Pszczyńskiego Henryka Kolarczyka, który pokrótce przypomniał barwną historię liceum. Za jego przykładem poszedł Wojewoda Katowicki Wilibard Winkler , Śląski Kurator Oświaty Piotr Skrzypecki oraz posłanka na Sejm Grażyna Staniszewska. Zaszczyt rozpoczęcia wojewódzkiego roku szkolnego przypadł panu Skrzypeckiemu, po czym mieliśmy przyjemność zobaczyć niezwykle udaną część artystyczną w wykonaniu licealistów. Uczniów wspierał chór prowadzony przez absolwentkę Chrobrego panią Edytę Wronę. Były recytacje wierszy, zatańczono trojaka, odśpiewano śląską piosenkę. Ten uroczysty i niezwykły dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci uczestników Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego i zapisze się w karty historii Pszczyny.

MK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj