pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2022
  • 6 lutego 2022
  • wyświetleń: 15022

Siostry trojaczki z Frydku z tytułem inżyniera górnictwa!

Natalia, Dorota i Judyta - trojaczki z Frydku w jednym dniu obroniły tytuł inżyniera na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiowały na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej.

Reklama

Siostry Chowaniec, siostry trojaczki z Frydku z tytułem inżyniera górnictwa!
Siostry trojaczki z Frydku z tytułem inżyniera górnictwa! · fot. Politechnika Śląska


O siostrach Chowaniec z Frydku zrobiło się głośno. Trojaczki ukończyły kierunek Górnictwo i Geologia, specjalność Geologia Inżynierska i Geotechnika. Wszystkie obroniły się na piątkę. Natalia, Dorota i Judyta chcą kontynuować studia na Politechnice Śląskiej.

Dziewczyny wybrały te studia, bo jak mówią, uczelnia ma bardzo dobrą opinię. - Poza tym od zawsze interesowała nas geografia, geologia i przyroda, a nasz tata i dziadek byli górnikami więc kontynuujemy rodzinne tradycje - mówią siostry.

Ponieważ Natalia, Dorota i Judyta są bardzo do siebie podobne, koledzy z roku mieli problemy, aby je odróżnić. - Jak zaczynałyśmy studia to każdy reagował z takim lekkim szokiem, wszyscy byli bardzo zaskoczeni - mówi Judyta. - Jednak z czasem koledzy zaczęli nas odróżniać i nie było problemu - dodaje Dorota.

- Wykładowcy też żartowali, że nie mają pewności czy egzamin zdaje np. Dorota czy Judyta. Ale nie było szans na zamianę, bo egzaminy zdawałyśmy w tym samy czasie - mówi Natalia.

- Na uczelni poznałyśmy wiele wspaniałych osób, zdobyłyśmy przyjaciół z którymi będziemy utrzymywać kontakty - dodają siostry.

Przez cały czas studiów dziewczyny mieszkały w akademiku politechniki. - Wspominamy ten czas bardzo miło, mamy dużo fajnych wspomnień i jak będziemy tutaj dalej studiować to chcemy mieszkać w akademiku - mówi Dorota.

Natalia, Dorota i Judyta Chowaniec chcą kontynuować studia na Politechnice Śląskiej na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców. W przyszłości planują pracować w swoim zawodzie, w przedsiębiorstwie geologiczno - inżynierskim.

Loading...


Trojaczki są bohaterkami reportażu TVP 3 Katowice, który można obejrzeć pod linkiem:
https://katowice.tvp.pl/58308159/trojaczki-na-piatke-siostry-obronily-tytul-inzyniera-na-politechnice-slaskiej

Siostry przyznają, że są nierozłączne - razem się uczą czy gotują. Warto wspomnieć, że w minionych latach trenowały przez kilka lat siatkówkę w klubie UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Gratulujemy obrony i życzymy powodzenia na dalszym etapie studiów!

ar / pless.pl

źródło: Politechnika Śląska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.