Wiadomości

  • 25 stycznia 2022
  • wyświetleń: 6732

Włamywacz schwytany w Czarkowie. To sprawca 5 przestępstw

Policjanci prewencji zatrzymali włamywacza w Czarkowie. 40-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego w poniedziałek, 24 stycznia usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Włamywacz schwytany w Czarkowie
Narzędzia znalezione w plecaku włamywacza - 24.01.2022 · fot. KPP Pszczyna


W sobotę policjanci prewencji zostali skierowani do mieszkańca Czarkowa, który na swojej posesji znalazł rzeczy najprawdopodobniej służące do popełnienia włamania.

Zgłaszający okazał policjantom odnaleziony rower i plecak z licznymi, drobnymi narzędziami, które mundurowi polecili mu zabezpieczyć. Ponadto mężczyzna oraz stróże prawa zwrócili uwagę na liczne ślady na śniegu, tuż pod oknami domu i budynku gospodarczego. Policjanci dokładnie przyjrzeli się obejściu, uszkodzonym zabezpieczeniom do pomieszczeń gospodarczych. W oddali znaleźli też rzeczy, które zostały wyniesione i przygotowane do kradzieży.

Podczas prowadzonego rozpytania nagle doszło do niecodziennej sytuacji... Z pola za posesją wyłonił się mężczyzna, który widząc mundurowych zapytał czy ktoś z obecnych widział jego rower i plecak, ponieważ je zgubił. Podczas dalszej rozmowy 40-latek przyznał się, że był na terenie tej posesji, wyjął z pomieszczenia gospodarczego wcześniej odnalezione rzeczy, ale nie potrafił logicznie wytłumaczyć w jakim celu.

Włamywacz schwytany w Czarkowie
Włamywacz schwytany w Czarkowie - 24.01.2022 · fot. KPP Pszczyna


W związku z podejrzeniem popełnienia kradzieży z włamaniem policjanci zatrzymali 40-latka. W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych mundurowi ustalili, że mężczyzna jest sprawcą 5 przestępstw. Przedstawiono mu już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Ponadto odzyskano część skradzionego mienia o wartości około 4 tysięcy złotych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.