pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3697

Rozbój w Oświęcimiu, jego sprawcy zatrzymani w Goczałkowicach

Gdy w ubiegłym tygodniu został nadany komunikat z Oświęcimia, że doszło tam do rozboju, a sprawcy odjechali samochodem pokrzywdzonego, również śląscy policjanci rozpoczęli poszukiwania auta i sprawców. Niespełna dobę po tym wydarzeniu, mundurowi z Pszczyny odnaleźli najpierw pojazd, a następnie dwóch poszukiwanych.

Rozbój w Oświęcimiu, kradziony samochód w Goczałkowicach
Rozbój w Oświęcimiu, jego sprawcy zatrzymani w Goczałkowicach - 01.2021 · fot. KPP Oświęcim


Na jednym z oświęcimskich parkingów doszło do rozboju, w wyniku którego dwaj mężczyźni uprowadzili samochód należący do pewnego 30-latka. Miejscowi policjanci ustalili dokładny przebieg zdarzenia, a następnie nadali o tym komunikat do innych jednostek, również poza swoje województwo.

Podczas wieczornego patrolu Goczałkowic-Zdroju, pszczyńscy mundurowi odnaleźli poszukiwany samochód. Sprawdzając dokładnie okolicę, zauważyli także dwóch mężczyzn, odpowiadających rysopisom. Zatrzymany 23 i 30-latek - mieszkańcy powiatu cieszyńskiego, zostali następnie przekazani małopolskim stróżom prawa, którzy prowadzą sprawę.

Do rozboju na terenie Oświęcimia doszło w nocy z 5 na 6 stycznia o północy na parkingu w rejonie skrzyżowania ulic Nojego z Dąbrowskiego. Do 30-letniego mieszkańca Oświęcimia podszedł mężczyzna, który grożąc niezidentyfikowanym przedmiotem zażądał wydania kluczyków do samochodu marki Opel Astra kombi. Następnie sprawca odjechał skradzionym samochodem. Po otrzymaniu zgłoszenia na numer alarmowy we wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca rozboju chwilę przed zdarzeniem wysiadał z samochodu marki Volkswagen, którym kierował inny mężczyzna.

Rozbój w Oświęcimiu, kradziony samochód w Goczałkowicach
Rozbój w Oświęcimiu, jego sprawcy zatrzymani w Goczałkowicach - 01.2021 · fot. KPP Oświęcim


Komunikat o zdarzeniu oraz poszukiwaniu sprawców poruszających się samochodami opel oraz volkswagenem natychmiast został przekazany do patrolujących miasto policjantów oraz innych jednostek Policji, także w województwie śląskim. W efekcie podjętych działań już po kilkunastu minutach jeden z patroli w rejonie zbiornika wodnego Kruki w Oświęcimiu odnalazł porzuconego volkswagena. Jak ustalono pojazd pochodził z kradzieży dokonanej na terenie powiatu cieszyńskiego.

W trakcie prowadzonych przez kilkanaście godzin czynności mających na celu zidentyfikowanie i zatrzymanie sprawców nadeszła informacja z pszczyńskiej komendy policji o zatrzymaniu poszukiwanych sprawców. Okazało się, że to 23 i 30 - latek z powiatu cieszyńskiego. Skradzionego opla porzucili w rejonie stacji benzynowej przy DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach. Mężczyźni zostali zatrzymani przed godziną 20.00 kiedy szli pieszo jedną z ulic przez policjantów Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego miejscowej komendy. Nie stawiali oporu podczas zatrzymania.

Obaj zatrzymani zostali przejęci od śląskich policjantów i trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie. Na podstawie zebranych dowodów postawiono im zarzut rozboju. Kryminalni ustalili, że podejrzani mają również związek z kilkoma innymi kradzieżami samochodów dokonanymi w ostatnim czasie na terenie Śląska.

8 stycznia obaj podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie prokurator przedstawił im zarzut rozboju. Następnie podejrzani trafili przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. W areszcie śledczym zostali osadzeni w poniedziałek 10 stycznia rano.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna, KPP Oświęcim

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.