pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2022
  • 21 stycznia 2022
  • wyświetleń: 26981

Koniec bułki z pieczarkami. W czerwcu zamknięcie budki

Wszystko wskazuje na to, że 30 czerwca pani Basia Koczy sprzeda ostatnią bułkę z pieczarkami. Po 39 latach postanowiła zakończyć działalność i zamknąć budkę przy ul. Męczenników Oświęcimskich. Na jej decyzję złożyło się wiele czynników. Jak na razie brakuje osoby, która mogłaby kontynuować karierę tego przysmaku w pszczyńskim wydaniu, a więc zniknięcie kultowej bułki wydaje się nieuniknione.

ReklamaNiedawno do redakcji portalu pless.pl dotarła informacja od zmartwionego czytelnika, jakoby już niedługo miało nastąpić zamknięcie znanej wszystkim budki, w której od 39 lat serwowane są pierwszorzędne bułki z pieczarkami, a także hot-dogi i zapiekanki. O historii tego miejsca możecie posłuchać TUTAJ, w jednym z odcinków naszego cyklu "Kultowa Pszczyna".

Już podczas realizacji tego materiału pani Basia wspominała nam, że dalsze losy pszczyńskiej bułki z pieczarkami są niepewne. Po niepokojącym doniesieniu czytelnika postanowiliśmy sprawdzić, jak sprawy mają się obecnie. Okazuje się, że właścicielka postanowiła zakończyć działalność jeszcze w tym roku. Jest zmęczona wieloletnią pracą w budce i ciągłym brakiem czasu. Całość obowiązków, w tym przygotowywanie jedzenia, zaopatrzenie i sprzedaż, są od wielu lat wyłącznie na jej głowie. Zatrudnienie pracownika już wcześniej było dla niej niezbyt opłacalne, a obecna sytuacja w kraju jeszcze bardziej nie sprzyja przedsiębiorcom. Do tego dochodzi planowana przebudowa drogi i przejazdu kolejowego.

Jedyną szansą na przetrwanie bułki z pieczarkami w Pszczynie byłoby przejęcie i kontynuowanie biznesu pani Basi Koczy przez kogoś innego - w innym miejscu, ale z zachowaniem tej samej jakości i prostych, lecz magicznych sposobów przyrządzania bułek, na jakich opierał się ten biznes przez niemal pół wieku. Niestety, jak na razie na horyzoncie brakuje takiej osoby.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.