Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2022
  • 16 stycznia 2022
  • wyświetleń: 14169

Wiadomo, do kogo trafią pieniądze ze zbiórki Filipka Cholewy

15 grudnia odszedł Filipek Cholewa. Prawie miesiąc po jego śmierci wiadomo, na które zbiórki potrzebujących dzieci zostaną rozdysponowane środki - 9,5 miliona złotych, które ogromnym wysiłkiem udało się zebrać, by sfinansować terapię genową dla chłopca. Każde z dzieci dostanie ponad 800 tysięcy złotych.

Dzieci do których trafią pieniądze ze zbiórki Filipka
Dzieci do których trafią pieniądze ze zbiórki Filipka · fot. siepomaga.pl


Przypomnijmy: Filipek Cholewa z Jankowic urodził się w lipcu 2020 roku. Był chory na SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 1 - niemowlęcego. Po ponad roku walki, 12 listopada udało się zebrać potrzebne środki na najdroższy lek świata - Zolgensmę. Niestety chłopiec nie doczekał podania lekarstwa. Przyczyną śmierci było nagłe pęknięcie krwiaka w jamie brzusznej. Krwiak pomimo wielu badań nie został wcześniej wykryty i nie dawał żadnych objawów.

Filip Cholewa
Filipek zmarł 15 grudnia · fot. pless.pl


Po śmierci syna rodzice mogli wskazać Fundacji siepomaga.pl zbiórki innych chorych dzieci, na które chcieliby przekazać pieniądze. Następnie dokonano wyboru wspólnie z organizacją. Zdecydowano, że każda z poniższych zbiórek zostanie w dniu 13 stycznia pomniejszona o kwotę 846 206,82 zł:
- Pamiętacie pewnie tę wyboistą i jakże trudną drogę po zielony pasek. Chwile zwątpienia mieszały się z nadzieją, aż w końcu polały się łzy szczęścia. Tylko... takiego finału naszej walki nie spodziewał się nikt. Jednak Filipek zjednoczył tak wiele dobrych serc, tyle ludzi stanęło w walce o naszego syna. Jesteśmy przekonani, że pomoglibyście również innym potrzebującym. 9 milionów to dla nas niewyobrażalna kwota, a jednak dzięki Wam została zebrana. Prosto z serca raz jeszcze dziękujemy. Chociaż rana w sercach wciąż jest ogromna, chcemy innym rodzicom dodać trochę nadziei. Wiemy jak strasznie boli niemoc, jak ciężko walczyć o tak duże środki na leczenie własnego dziecka. Wiemy, jakie znaczenie ma każda złotówka, dlatego zebrana kwota zostanie podzielona i wspomoże 10 zbiórek. W tym momencie każdy z Was dokłada właśnie cegiełkę do ratowania kogoś, kto bardzo tego potrzebuje. Nasz Kochany Syn nie doczekał podania terapii, ale wierzymy, że pomagając innym, uczcimy jego pamięć i starania tysięcy walczących o niego osób. Dziękujemy, że byliście z nami - piszą rodzice Filipka - Weronika i Adam Cholewa w mediach społecznościowych.

Loading...

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.