Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2022
  • wyświetleń: 6597

[ZDJĘCIA] Trwa budowa PCKulu. Rozpoczęły się prace ziemne

Na dobre rozpoczęła się budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury przy ul. Bielskiej w Pszczynie. Trwają roboty ziemne.

Trwa budowa PCKulu. Rozpoczęły się prace ziemne -13.01.2021 · fot. pless.pl


Nowy PCKul powstaje na działce u zbiegu ulic Bielskiej i Jagiełły. W drodze przetargu na wykonawcę wybrano przedsiębiorstwo Budimex S.A. Koszt inwestycji wyniesie 40 564 170 złotych brutto.

Na początku grudnia firma rozpoczęła przygotowania do doprowadzenia mediów oraz budowy ogrodzenia. Teraz realizowane są prace ziemne.

Nowa siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury będzie posiadała wszelkie atrybuty nowoczesnego obiektu z wyposażeniem spełniającym najwyższe standardy XXI wieku. Główna sala pomieści około 500 osób. Ponadto powstanie mniejsza sala kinowa. Ich rozdzielenie pozwoli na równoczesną organizację imprez, wykładów, konferencji, spotkań oraz seansów filmowych. W nowym gmachu Pszczyńskiego Centrum Kultury pojawią się także nowoczesne sale warsztatowe z wyjściem na zieleń, zaprojektowane z myślą o różnego rodzaju zajęciach, m.in.: tanecznych, wokalnych, malarskich i ceramicznych. Nowy PCKul stanie się ważnym punktem spotkań i wydarzeń rozrywkowych. Zostanie otoczony uporządkowaną zielenią i elementami małej architektury.

Wizualizacje nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Koncepcja skupia się również na otoczeniu budynku. Teren zostanie tak zagospodarowany, by mógł służyć nie tylko w czasie wydarzeń kulturalnych, ale by pełnił również funkcję małego parku dla osób spacerujących.

Psi park, który dotychczas był usytułowany na działkach objętych inwestycją zostanie przeniesiony docelowo na teren nieruchomości sąsiednich (piszemy o tym w artykule Psi park zostanie przeniesiony o kilkadziesiąt metrów).

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul - nowa siedziba

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj