Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2022
  • 16 stycznia 2022
  • wyświetleń: 15667

Punkt szczepień przeniesiony na ul. Batorego. Szczepienia dzieci od 5 r.ż.

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych od czwartku 13 stycznia będzie działał w nowej lokalizacji - w budynku dawnej szkoły przy ul. Batorego w Pszczynie. W punkcie ruszają również szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat.

Punkt Szczepień Powszechnych przeniesiony na ul. Batorego w Pszczynie - 12.01.2021 · fot. powiat


Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w Pszczynie został przeniesiony do budynku dawnej szkoły przy ul. Batorego 24 (wejście boczne od strony gazowni).

W środę 12 stycznia punkt został odebrany bez zastrzeżeń przez zespół wizytujący Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Dziękuję panu burmistrzowi Dariuszowi Skobolowi za udostępnienie części pomieszczeń szkoły. Dzięki temu możemy przenieść punkt szczepień z budynków modułowych i w bardziej komfortowych warunkach szczepić dorosłych, a także rozpocząć szczepienia najmłodszych dzieci - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Szczepienia dzieci



Od 15 stycznia ruszają szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Będą odbywać się one w soboty w godzinach od 9.00 do 12.00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Podczas szczepienia dziecku musi towarzyszyć rodzic lub opiekun prawny.

Dzieci do 11. roku życia są szczepione preparatem firmy Pfizer w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej - 10 mikrogramów/dawkę (0,2 ml z ampułki 10 dawkowej). Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu co najmniej 21 dni między dawkami. O kwalifikacji do szczepienia dzieci decyduje każdorazowo lekarz.

Jak zarejestrować dziecko w wieku 5-11 lat na szczepienie?

  • dzwoniąc na całodobową, bezpłatną infolinię 989
  • poprzez stronę https://pacjent.gov.pl/
  • dzwoniąc bezpośrednio do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie w godzinach jego pracy: 577 511 077 lub 577 877 388.


Szczepienia dorosłych i osób powyżej 12. roku życia



Osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 12. roku życia nie muszą rejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie. Szczepienia odbywają się zgodnie z harmonogramem:

  • w czwartki, piątki i poniedziałki od 15.00 do 20.00
  • w soboty od 12.00 do 17.00 (od godz. 9.00 do 12.00 szczepione są wyłącznie dzieci w wieku 5-11 lat)
  • w niedziele od 9.00 do 17.00
  • Można zarejestrować się na daną godzinę szczepienia dzwoniąc na infolinię, poprzez stronę pacjent.gov.pl lub dzwoniąc do punktu szczepień.


Organizatorem punktu jest Powiat Pszczyński, a prowadzi go Centrum Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Woli. Do tej pory w punkcie wykonano niemal 33 tysiące szczepień przeciwko COVID-19.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj