Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3452

[ZDJĘCIA] Szczenięta w pustostanie. Suczka przeżyła dzięki bezdomnym

W niedzielę, 9 stycznia w pustostanie, między śmieciami, znaleziono szczenięta. Ich mama była widywana wcześniej wśród bezdomnych. Fundacja Zwierzęca Arkadia przygarnęła gromadę 5 piesków.

Psy z pustostanu - 01.2021
W niedzielę, 9 stycznia w pustostanie znaleziono szczenięta · fot. Zwierzęca Arkadia / Facebook


- Na miejscu spotkaliśmy dobrych ludzi, którzy zauważyli suczkę podążającą za prawdopodobnie pijanym panem. Po nitce do kłębka dotarli do budynku. Rozpoczęli odławianie malców. To przywraca wiarę w ludzi! - komentują opiekunki zwierząt ze Zwierzęcej Arkadii.

Suczka prawdopodobnie była własnością bezdomnej kobiety, która podobno niedawno zmarła. Opiekowali się nią i dokarmiali miejscowi bezdomni. - Chyba tylko dlatego jakoś udało się psiej mamie wykarmić tę gromadkę i przetrwać mrozy - przyznają przedstawicielki Fundacji.

Psy z pustostanu - 01.2021
Pustostan, w którym znaleziono szczeniaki · fot. Zwierzęca Arkadia / Facebook

Psy z pustostanu - 01.2021
Pieski w przytulisku Zwierzęcej Arkadii · fot. Zwierzęca Arkadia / Facebook


- Maluchy i mama są już zakwaterowane w przytulisku. Na szczęście kilka dni temu zwolnił się boks po innym psie, któremu udało się znaleźć dom. Po chwili ogromnego przerażenia, malce dość szybko się rozgościły i zaczęły dokazywać - relacjonują.

Loading...


Loading...


6 piesków czeka teraz przede wszystkim profilaktyka weterynaryjna: odrobaczenia i odpchlenia, czipowanie i szczepienia, kastracja psiej mamy.

Przyda się także karma, dlatego Fundacja założyła zbiórkę na portalu ratujemyzwierzaki.pl:- Liczymy na to, że pomożecie nam przygotować tę brygadę do adopcji - mówią panie ze Zwierzęcej Arkadii.

ar / pless.pl

źródło: Fundacja Zwierzęca Arkadia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.