Wiadomości

  • 7 stycznia 2022
  • wyświetleń: 5338

Zatrzymani poszukiwani. Wpadli m.in. przez awanturę i brak maseczki

Pszczyńscy policjanci w ostatnim czasie realizowali kilka spraw poszukiwawczych.

kajdanki, policja
Pszczyńscy policjanci w ostatnim czasie realizowali kilka spraw poszukiwawczych · fot. KPP Pszczyna


W środę, 5 stycznia około godziny 12.00 oficer dyżurny został zaalarmowany, że w centrum miasta pomiędzy sąsiadami trwa awantura na klatce schodowej. Policjanci prewencji, którzy zostali skierowani na miejsce, czynności rozpoczęli od legitymowania uczestników sporu. Podczas sprawdzania osób w policyjnych systemach ustalili, że jedna z nich jest poszukiwana do odbycia kary w Areszcie Śledczym. Mundurowi natychmiast zatrzymali 46-letniego mieszkańca Pszczyny. Mężczyzna wyrokiem sądu za kratkami spędzi ponad 9 miesięcy.

W poniedziałek, 3 stycznia do Aresztu Śledczego trafił także poszukiwany 63-latek. Do zatrzymania doszło w Kobiórze przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna był poszukiwany w związku z wyrokiem tyskiego sądu w sprawie prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Również 3 stycznia dzielnicowi zatrzymali 49-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Pszczyny zwrócił na siebie uwagę mundurowych, ponieważ nie miał założone maseczki na terenie sklepu. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi podjęli interwencję. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest osobą poszukiwaną. Dzielnicowi ustalili, że za wcześniej popełnione kradzieże sąd skazał 49-latka na karę 8 miesięcy więzienia.

Tuż przed Bożym Narodzeniem kryminalni z pszczyńskiej komendy zatrzymali na terenie powiatu rybnickiego mężczyznę ściganego listem gończym za popełnienie licznych oszustw. 56-latek od 2 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz zgodnie z decyzją sądu najbliższe 6 lat spędzi za kratkami. To kolejny dowód na to, że żaden przestępca nie może czuć się bezkarnie myśląc, że ucieknie przed konsekwencjami swoich czynów.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.