Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2022
  • wyświetleń: 5282

Próba samobójcza. Policjanci i strażacy zapobiegli tragedii

Dramatyczna akcja ratownicza rozegrała się środowej nocy w jednym z bloków mieszkalnych na terenie powiatu. Mężczyzna stanął na parapecie i niewiele brakowało, a mogło dojść do tragedii. Pszczyńscy policjanci odwiedli 65-latka od samobójczego zamiaru.

5 grudnia przed 23.00 dyżurny pszczyńskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące próby samobójczej. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Sytuacja była poważna, okazało się, że 65-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego stał na zewnętrznym parapecie i trzymał się krawędzi okna, grożąc, że wyskoczy. Nie mając czasu do stracenia, policjanci udali się do mieszkania desperata, a następnie podjęli rozmowę z mężczyzną.

W tym czasie strażacy zabezpieczyli miejsce poduszką ratunkową. Po prawie dwóch godzinach udało się policjantom odwieźć mężczyznę od swoich zamiarów. Trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.