Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3138

1527 interwencji strażaków w 2021 roku. Do czego wzywani najczęściej?

W 2021 roku na terenie powiatu pszczyńskiego jednostki ochrony przeciwpożarowej uczestniczyły łącznie w 1527 interwencjach. Zdecydowana większość tych zdarzeń w liczbie 1253 obejmowała tzw. "miejscowe zagrożenia. W minionym roku strażacy gasili również 173 pożary oraz w 101 przypadkach wyjeżdżali do alarmów fałszywych.

Pożar hali produkcyjnej w Studzienicach - 25.04.2021
Pożar hali produkcyjnej w Studzienicach - 25.04.2021 · fot. OSP Studzienice


Miejscowe zagrożenia w głównej mierze obejmowały m.in. usuwanie skutków zdarzeń w komunikacji drogowej i niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Znaczna ilość interwencji strażaków, związana była także z zapobieganiem i zwalczaniem pandemii koronawirusa, w tym wyjazdami do izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego.

Poza dwoma dużymi oraz czterema średnimi pożarami w obiektach budowlanych, strażacy gasili najczęściej m.in. pożary sadzy w kominie w okresie grzewczym oraz płonące trawy i nieużytki od wiosny do jesieni. W minionym roku odnotowano również znaczącą ilość pożarów środków transportu.

Dwa pożary traw i nieużytków z rzędu przy ul. Pszczyńskiej w Woli - 10.04.2011 · fot. OSP Wola


Wśród alarmów fałszywych podobną ilość stanowiły zarówno te, które wywołane były przez instalacje wykrywania pożarów w budynkach jak również przekazane w dobrej wierze przez osoby postronne i mieszkańców. Nie odnotowano zgłoszeń złośliwych.

Poniżej przedstawiamy liczbę interwencji w rozbiciu na gminy.

psp pszczyna liczba wyjazdów w 2021 roku


Mimo szalejącego wirusa SARS-CoV-2, strażakom udało się także zrealizować kilkadziesiąt inicjatyw, związanych z propagowaniem bezpieczeństwa głównie wśród najmłodszych mieszkańców powiatu. Najważniejszymi tematami omawianymi podczas spotkań z funkcjonariuszami, były zasady bezpieczeństwa i sposoby postępowania na wypadek wystąpienia zagrożeń na wolnym powietrzu, w domach oraz szkołach i przedszkolach.

- Dziękujemy za wszelkie okazane wsparcie w ubiegłym roku i zapewniamy, że o każdej porze możecie Państwo liczyć na naszą pomoc - mówią przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

ar / pless.pl

źródło: KP PSP Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj