Reklama

Wiadomości

  • 2 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1347

Aktywna seniorka z Pielgrzymowic - pani Regina laureatką konkursu

Regina Budzyńska została laureatką konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim.

Aktywna seniorka z Pielgrzymowic - pani Regina laureatką konkursu
Aktywna seniorka z Pielgrzymowic - pani Regina laureatką konkursu województwa śląskiego · fot. UG Pawłowice


Konkurs na najaktywniejszą seniorkę i najaktywniejszego seniora w województwie śląskim skierowany jest do wszystkich mieszkańców regionu, którzy ukończyli 60 lat i wyróżniają się działaniem na rzecz osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej. Do tegorocznej edycji konkursu "Aktywny senior", organizowanego po raz piąty przez wojewodę śląskiego, zgłoszono 97 seniorów i seniorek. Spośród nich wybrano 12 osób, które w sposób szczególny wyróżniają się w swych działaniach na rzecz środowisk osób starszych.

W ścisłej czołówce znalazła się zgłoszona przez Urząd Gminy Pawłowice mieszkanka Pielgrzymowic i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Pniówku Regina Budzyńska. Pani Regina do koła gospodyń należy od ponad czterdziestu lat, a funkcję przewodniczącej pełni już trzydzieści lat. Kapituła doceniła jej zaangażowanie w dbałość o rozwój kultury, kondycję i zdrowie mieszkanek sołectwa. Organizacja spotkań, wycieczek, festiwali rękodzieła to tylko nieliczne zasługi pani Reginy. Aktywnie uczestniczy w zespole śpiewaczym Retro oraz w zajęciach plastycznych w Centrum Kultury, odkrywając w sobie artystyczne talenty, inspirując swą postawą i nastawieniem do życia koleżanki i kolegów. Z pasją oddaje się organizacji prac na rzecz lokalnej społeczności. Zorganizowała wiele imprez i spotkań, m.in. z okazji Dnia Kobiet, Dnia Matki, zabawy sylwestrowe i karnawałowe, konkursy kulinarne.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.