pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2022
  • 6 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2800

Aby nowotwór nie wrócił... Makulatura dla Tymka

11-letni Tymek - mały ewangelik z Orzesza od 4 roku życia chorował na nowotwór. Ma za sobą kilka wznów choroby. Pszczyńska parafia ewangelicka organizuje dla niego zbiórkę makulatury przed probostwem (ul. Bogedaina 9) w Pszczynie. W ten sposób chce pomóc zebrać środki na terapię, która jest szansą na trwałe wyzdrowienie chłopca.

Tymek Marek
Tymek Marek przez większość swojego życia walczył z nowotworem · fot. archiwum rodzinne


- W związku ze zbiórką pieniędzy na leczenie Tymka Marka, parafia w Pszczynie organizuje zbiórkę makulatury. Duży kontener będzie postawiony przy plebanii ul. Bogedaina 9. Każdy kilogram to małe ziarnko z całej kwoty, ale "ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka" - zachęca proboszcz parafii, ks. Mirosław Czyż.

Można przynosić książki, gazety, broszury, tekturę. Uwaga! Makulaturę należy wrzucać bez worków foliowych! Zbiórka potrwa w dniach 5-10 stycznia.

Tymek od 4 roku życia walczy o zdrowie. Za nim kilka wznów nowotworu. Ostatnio pojawiła się szansa na trwałe wyleczenie dzięki nowatorskiej metodzie za prawie milion złotych.

- Naszą wielką nadzieją na to, by wyleczenie było trwałe, jest szczepionka anty-neuroblastoma. Ma ona zabezpieczyć organizm przed wznową. Podawana jest tylko w Nowym Jorku, a jej koszty są horrendalnie wysokie. Zwracamy się więc do Was z prośbą o pomoc w uzbieraniu pieniędzy, które już niebawem musimy przelać na konto nowojorskiej kliniki. Pomóż nam w tej drodze po zdrowie i życie naszego syna - mówią rodzice Tymka.makulatura dla tymka

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.