Wiadomości

  • 2 stycznia 2022
  • wyświetleń: 5137

Powstała wirtualna odsłona Izby Regionalnej Jankowice

Jesienią po przeszło dwóch latach przygotowań w sieci, pojawiła się strona, będąca wirtualną odsłoną prowadzonego przez Marię i Tadeusza Żyłów muzeum.

Izba Regionalna w Jankowicach - 12.2021 · fot. UM Pszczyna


Wszystkie eksponaty znajdujące się w kolekcji najpierw zostały sfotografowane, a następnie podzielone na tematyczne kategorie - prace te ze względu na ilość przedmiotów trwały przeszło rok. Dzięki temu wysiłkowi możliwe było stworzenie strony, gdzie można zobaczyć gromadzone przez lata skarby Państwa Żyłów. Na stronie znajdują się także filmy, pokazujące jak wyglądało życie pszczyńskiej wsi 100 lat temu.

Pomysł powstania muzeum w wirtualnej formie to wyjście naprzeciw pasjonatom historii w czasach covidowych obostrzeń. Bez wychodzenia z domu można tu bowiem szperać i szukać ciekawych historycznych kruków. Realizacja tej inicjatywy była możliwa dzięki wsparciu finansowym z budżetu województwa śląskiego.

Izbę Regionalną Jankowice można oglądać na stronie http://www.izbaregionalnajankowice.com/

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.