Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2021
  • 29 grudnia 2021
  • wyświetleń: 18329

[ZDJĘCIA] Wybuch akumulatora samochodowego w Kobiórze

We wtorek, 28 grudnia w Kobiórze przy ul. Leśników doszło do wybuchu akumulatora samochodowego. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR.

Wybuch akumulatora samochodowego w Kobiórze - 28.12.2021 · fot. OSP Kobiór


Do niebezpiecznego zdarzenia doszło około godziny 17:45. Wybuch nastąpił na terenie firmy. W trakcie wymiany akumulatora w ciężarówce doszło do eksplozji, w wyniku czego obrażeń twarzy doznało dwóch pracowników. 44-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego został przywieziony karetką do szpitala w Katowicach-Murckach. Drugi poszkodowany - 43-latek z Bielska-Białej został przetransportowany do Katowic śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Maszyna lądowała jednak w bazie LPR na Muchowcu. Pacjent został następnie przewieziony karetką do placówki medycznej w Murckach. Helikopter został najprawdopodobniej zadysponowany z powodu niewystarczającej liczby karetek.

W działaniach uczestniczyły: zastęp OSP Kobiór, zastęp PSP Pszczyna, załoga lotniczego pogotowia ratunkowego, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj