pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 grudnia 2021
  • wyświetleń: 427

4 fakty na temat laserowej korekcji wzroku, które sprawią, że już nie będziesz chciał nosić szkieł lub okularów

Materiał partnera:

Co tu dużo mówić. Szkła kontaktowe i okulary bywają irytujące. Ciągle należy pilnować, by pierwszych nie nosić zbyt długo, a drugich by je często czyścić (lub nie zgubić). Znasz to? W takim razie postaw na laserową korekcję wzroku i pożegnaj soczewki oraz okulary raz na zawsze. Laserowa korekcja wzroku to krótki, bezbolesny i nieinwazyjny zabieg. Wystarczy kilkanaście minut na sali operacyjnej, by pozwolić Ci odzyskać komfort widzenia i odmienić Twoje życie.

4 fakty na temat laserowej korekcji wzroku, które sprawią, że już nie będziesz chciał nosić szkieł lub okularów


Co to jest laserowa korekcja wzroku?Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który polega na usunięciu wady wzroku takiej jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Specjalny laser jest odpowiedzialny za to, by w odpowiedni sposób wymodelować rogówkę. Dzięki temu pacjent ma lepszy wzrok już po kilku chwilach od zabiegu.

laserowa-korekcja-wzroku-pozwala-nie-nosić-okularów-lub-soczewek
Dzięki laserowej korekcji wzroku raz na zawsze pożegnasz się z okularami lub soczewkami


Co więcej, laser jest w stanie usunąć wady od -10 do +6 dioptrii, dlatego jest laserowa korekcja wzroku idealna dla osób, które borykają się z dużą wadą wzroku i nie chcą nosić okularów lub soczewek kontaktowych.

Taki zabieg jest zalecany również osobom, które pracują, wykorzystując swój wizerunek np. modele i modelki, ale też dla tych, którzy zawodowo uprawiają sporty ekstermalne.

Dlaczego warto wykonać laserową korekcję wzroku? 4 najważniejsze fakty1. Zabieg całkowicie usuwa wadę wzroku

To jedna z najważniejszych zalet, które przemawiają za wykonaniem operacji. Wzrok staje się lepszy - pacjenci widzą wyraźniej oraz odczuwają komfort w różnych sytuacjach, które kiedyś sprawiały im problem np. w czytaniu czy odczytywaniu z odległości. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mimo trwałego usunięcia wady wzroku mogą pojawić się objawy starczowzroczności - zwłaszcza po 40 roku życia.

2. Laserowa korekcja wzroku jest mało inwazyjnym zabiegiem

Podczas wykonywania zabiegu pacjent jest całkowicie świadomy. Zabieg jest bezbolesny, a jedyne znieczulenie, jakie się podaje to specjalne krople do oczu tuż przed samą operacją.

Oczywiście pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, jednak jest to całkowicie normalne. Okres rekonwalescencji jest krótki, dlatego pacjent szybko wraca do zdrowia i może wykonywać codzienne czynności i wrócić do pracy.

3. Nie jest droga, biorąc pod uwagę kilka czynników

Nosząc okulary lub szkła kontaktowe, trzeba o nie szczególnie dbać. Sama cena oprawek potrafi zwalić z nóg. ;) Dobrej jakości okulary to niemały wydatek - doliczając do tego jeszcze odpowiednie akcesoria do czyszczenia czy też fakt, że szkła mogą się porysować, a oprawki połamać i wtedy trzeba kupić nowe.

To samo tyczy się szkieł kontaktowych. które trzeba wymieniać i bardzo dbać o higienę oczu. Natomiast laserowa korekcja wzroku to jednorazowy wydatek, który przynosi trwałe rezultaty. Porównując koszty w skali roku, zabieg jest zdecydowanie tańszy.

4. To najbezpieczniejszy zabieg chirurgiczny

Laserowa korekcja wzroku jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów okulistycznych. Nie ma szans, żeby laser w jakikolwiek uszkodził gałkę oczną. Warto też wiedzieć, że zabieg jest wykonywany za pomocą specjalistycznych i nowoczesnych urządzeń, które są wyposażone w tzw. eye trackery.

Są one szybsze niż wiązka lasera oraz ruch gałki ocznej, dlatego jeśli podczas zabiegu pojawią się jakiekolwiek nieprawidłowości to laser automatycznie przestaje pracować - dzięki temu nie ma szans na żaden błąd podczas operacji.

Maszyny wspomagają pracę lekarza i dają mu możliwość wykonania zabiegu w bezpieczny sposób.

laserowa-korekcja-wzroku-jakie-są-zalety
Laserowa korekcja wzroku jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które pracują wykorzystując swój wizerunek


Co jeszcze warto wiedzieć o laserowej korekcji wzroku?Warto pamiętać też o tym, że przed poddaniem się operacji trzeba przejść szczegółowe badania kwalifikacyjne, które mają za zadanie jak najlepiej przygotować do całego procesu. Dzięki temu szanse na poważne powikłania są bardzo niskie.

Na badaniach kwalifikacyjnych trzeba być szczerym i nie ukrywać niczego przed lekarzem, ponieważ to on dobiera odpowiednią metodę i jest odpowiedzialny za przygotowanie pacjenta do operacji.