pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2059

Pszczyna: Ponad 500 tys. zł na realizację programu Stop Smog

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Gmina Pszczyna otrzyma 518 185 zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

komin, smog, dym
Pszczyna: Ponad 500 tys. zł dofinansowania do programu Stop Smog · fot. Urząd Marszałkowski


Nowe środki w części sfinansują realizację II etapu programu Stop Smog. Przypomnijmy, że w lutym podpisano umowę o dofinansowanie ze środków ww. funduszu w wysokości ponad 1,5 mln zł na realizację I etapu.

W naborze przeprowadzonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego złożono 11 projektów na ponad 12 mln zł. Wszystkie wnioski po uzyskaniu pozytywnej oceny zostały wybrane do dofinansowania.

- Po raz kolejny gmina Pszczyna uzyskała dofinansowanie do programów związanych z ograniczaniem niskiej emisji. Dzięki środkom zewnętrznym możemy dofinansowywać wymianę starych kopciuchów, inwestycje związane z termomodernizacją czy montażem instalacji fotowoltaicznych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Jednym z realizowanych obecnie zadań jest przeprowadzenie termomodernizacji w szesnastu budynkach komunalnych. Inwestycja ta będzie zrealizowana do końca czerwca 2023 roku. Na ten cel gmina Pszczyna pozyskała ponad 2,6 mln zł.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj