pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 grudnia 2021
  • wyświetleń: 283

Wakacje w Afryce

Materiał partnera:

Afryka to olbrzymi kontynent, na którym leży 59 niepodległych państw. I chociaż sytuacja na kontynencie jest skomplikowana pod każdym możliwym względem (politycznym, gospodarczym czy kulturowym), to wciąż wiele osób uważa, że Afryka to nic więcej jak pustynia, bieda i kilka turystycznych kurortów. Rzeczywistość jest jednak daleka od prawdy, a wiele z afrykańskich krajów cieszy się wielką popularnością wśród turystów - choćby Egipt, Tanzania, Mauritius, Maroko czy Kenia. Dla kogo są wakacje w Afryce? Który kraj wybrać jako pierwszy do odwiedzenia?

Afryka silesia


Dla kogo są wakacje w Afryce?Nie jest prawdą, że na wakacje w Afryce mogą wybrać się tylko osoby odważne i dobrze przygotowane na każdą sytuację. Afryka jest ogromna i wbrew pozorom przyjazna i dostępna dla turystów, w zależności od kraju. Podobnie rzecz ma się przecież z każdym kontynentem, czy to z Azją Południowo-Wschodnią, gdzie podróżuje się głównie do Tajlandii (https://planetescape.pl/kraj/tajlandia/), Wietnamu czy Indonezji, jak i z Ameryką Południową, w której topowymi krajami jest Argentyna, Peru i Brazylia. Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, wszędzie mogą wydarzyć się przykre i niespodziewane zdarzenia! Jeśli chodzi o kraje afrykańskie, na pewno najczęściej odwiedzanymi są Egipt i Kenia, ze względu na bardzo rozbudowaną infrastrukturę turystyczną i dostęp do atrakcji, których nie uświadczy się w Europie czy Ameryce Północnej - np. safari! Popularnością cieszą się także kierunki wyspiarskie, kojarzone głównie z luksusowymi wakacjami, takie jak Seszele, Mauritius (https://planetescape.pl/kraj/mauritius/), Reunion (mniej) i Zanzibar. Ciekawość, ale i wiele obaw wzbudza także kolorowy Madagaskar, zwłaszcza jego północna część i wspaniałe rezerwaty przyrody, w których mieszka wiele gatunków lemura. Śmiało można powiedzieć, że wakacje w Afryce są dla każdego: dla rodzin z dziećmi, dla zakochanych, dla osób starszych czy podróżujących solo. Trzeba tylko wybrać odpowiedni kierunek i sprawdzić, jakie możliwości oferuje. Zawsze też można powierzyć takie wakacje wykwalifikowanym biurom podróży, które mają indywidualne podejście i przede wszystkim, doświadczenie z wysyłaniem ludzi w różne strony świata.

Który kraj w Afryce odwiedzić jako pierwszy?W zależności od budżetu przeznaczonego na podróż, na liście przyjaznych turystom krajów jest m.in. Tanzania i Zanzibar, Mauritius czy też Senegal i Gambia. Trzeba się liczyć z tym, że mieszkańcy tych krajów mogą traktować ludzi z Europy jako źródło większego dochodu, dlatego warto wcześniej poczytać o lokalnych zwyczajach i zrobić rozeznanie w cenniku podstawowych produktów - takie zachowania najczęściej mają miejsce w turystycznych miejscówkach. Jednak pokazując miejscowym, że nie jesteście zagubionymi turystami, możecie szybko zyskać nowych znajomych i dzięki temu odkryć Afrykę z zupełnie innej strony. Podróżując z mniejszym budżetem lepiej wybrać kraje, gdzie dostępny jest transport publiczny, np. w Tanzanii i na Zanzibarze bez problemu można się przemieszczać autobusami, motorami i taksówkami. Wycieczka na Zanzibar to także świetny pomysł dla zupełnie początkujących osób - na wyspie znajduje się lotnisko, jest tu szeroki wybór hoteli w różnych półkach cenowych, piękne plaże i portowe miasteczka oraz typowy, wyspiarski klimat. Osoby z nieco większym budżetem mogą pomyśleć o Mauritiusie, a ci bez większych ograniczeń - o Seszelach.