pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 grudnia 2021
  • wyświetleń: 297

Szukasz idealnego dywanu do salonu? Spraw, by zakup okazał się strzałem w dziesiątkę!

Materiał partnera:

Dywany nie tylko przyjemnie głaszczą nasze stopy, ale pełnią też istotną funkcję dekoracyjną. Wraz z meblami i kolorem ścian decyduj ą o estetyce całego wnętrza. Wybór dywanu do salonu, czyli najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu, sprawia niekiedy trudności i może przyprawić o delikatny mętlik w głowie. Nie jest to jednak zadanie tak trudne, jak się początkowo wydaje. Ważne, by kierować się kilkoma prostymi zasadami, w tym tą dotyczącą rozmiaru dywanu. Szerzej piszemy o tym poniższym poradniku.

Szukasz idealnego dywanu do salonu? Spraw, by zakup okazał się strzałem w dziesiątkę!


Dywany to klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Czym kierować się przy jego zakupie?Wybierając dywan do salonu powinniśmy dobrać go kolorystycznie do pozostałych elementów wnętrza. Na ciemnej podłodze korzystniej będzie prezentował się dywan w jaśniejszym odcieniu - analogicznie działa to oczywiście w drugą stronę. W aranżacji powinniśmy brać oczywiście pod uwagę kolory ścian i mebli. Możliwości są tu właściwie nieskończone - niektórzy będą trzymać się zasady, by kolor dywanu nie odbiegał znacząco od kolorów ścian czy tapicerki. Inni postawią na bardziej kontrastowe zestawienia i przykuwające wzrok wzory. Poza wyglądem samego dywanu niezwykle istotne jest to, by był on w odpowiednim rozmiarze. W przeciwnym wypadku, nawet przy dopieszczeniu kompozycji kolorystycznej, nie uzyskamy w naszym salonie efektu "wow".

Odpowiedni rozmiar dywanu to podstawa. Meble nie mogą zdominować tej ozdobyDobierając dywan do układu salonu należy pamiętać o tym, że jego powierzchnia powinna za każdym razem wychodzić poza obręb stojących na nim mebli. Jeśli nie będziemy kierować się tą zasadą, nawet najpiękniejszy dywan będzie jedynie "krył" się pod sofą czy stołem. W efekcie pomieszczenie nie stanie się przytulne, a my pożegnamy się dodatkowo z efektem skali. Umieszczając dywan pod kanapą pamiętajmy, by wystawał on z każdej strony o co najmniej kilkanaście centymetrów. Jednocześnie miejmy na uwadzę to, by znajdował się on we właściwej odległości od ścian - tak by drzwi do innych pokoi mogły się otwierać w swobodny sposób. Przy aranżacji warto zwrócić uwagę również na kształt dywanu https://www.dywany.dywilan.pl/. Te okrągłe bardziej nadają się do kwadratowych pomieszczeń. Z kolei prostokątne wydłużają optycznie przestrzeń. Niezależnie od tego, który z nich chcemy położyć w naszym salonie, przy zakupie powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością jego wykonania. Tę gwarantuje Dywilan, polski producent dywanów wełnianych działający na rynku od ponad 20 lat (choć początki przedsiębiorstwa sięgają XIX w.). W swoim asortymencie firma posiada dywany o najrozmaitszych kształtach, a także te przeznaczone specjalnie do salonów.