pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2021
  • 31 grudnia 2021
  • wyświetleń: 863

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa w różnych sprawach

Jakie jednostki udzielają nieodpłatnych porad rodzinnych, psychologicznych, pedagogicznych, w kwestii uzależnień czy pomocy społecznej? Gdzie udać się pomoc w zakresie praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta czy prawa podatkowego?

Porady dla ofiar przestępstw


Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa zawiera dane jednostek uporządkowane według tematyki. To zarówno instytucje i organizacje działające na terenie naszego powiatu, a także jednostki ogólnopolskie.

Lista obejmuje przede wszystkim jednostki świadczące bezpłatne porady rodzinne, psychologiczne i pedagogiczne oraz z zakresu pomocy społecznej, praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy i prawa podatkowego. Zawiera także wykaz jednostek, które udzielają bezpłatnej pomocy w rozwiązywaniu problemów alkoholowych i innych uzależnień, przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz w ramach interwencji kryzysowej bezrobotnym i osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

- Zachęcam do zgłaszania jednostek działających w zdefiniowanych obszarach wsparcia społecznego. Uzyskane informacje posłużą do aktualizacji listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnej dla mieszkańców naszego powiatu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Zgłoszenie powinno zawierać: nazwę jednostki, zakres poradnictwa, adresy i dane kontaktowe, w tym o stronach internetowych i numerach telefonicznych, dni i godziny dostępności, kryteria dostępu do usługi, sposób dokonywania zgłoszeń (nr telefonu), informacje umożliwiające dokonywania zgłoszeń za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Informacje można je wysłać na adres: pomocprawna@powiat.pszczyna.pl

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa - kliknij, aby pobrać plik.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.