pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 grudnia 2021
  • wyświetleń: 193

Biżuteria na każdą okazję - praktyczne porady

Materiał partnera:

Biżuteria to typ dodatku, który może podkreślić piękno kobiety, a także styl ubioru. Jednak w zależności od typu urody kobiety, biżuteria może dodać klasy, ale także sprawić, że będziemy wyglądać starzej i mniej korzystnie. Dzisiaj zajmiemy się bransoletkami oraz tym, jak prawidłowo je dobierać w zależności od wieku, typu urody i okazji.

Biżuteria na każdą okazję - praktyczne porady


Rodzaje bransoletekObecnie na rynku dostępna jest masa różnych rodzajów bransoletek. Wśród tych najpopularniejszych i cieszących się największym zainteresowaniem można wymienić:

  • Bransoletka łańcuszek - może być wykonana ze złota lub srebra. Można nosić je samodzielnie lub dokupować do nich specjalnie dodatkowe zawieszki tzw. charmsy. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób można dostosować je do zmieniających się trendów. Taka bransoletka będzie świetnie prezentować się zarówno na nadgarstku, jak i na kostce.
  • Bransoletka z koralików - koraliki zawieszone na rzemyku, metalowym łańcuszku lub gumce to ostatni krzyk mody, który zahacza o klimaty etniczne czy boho. W zależności od tego, na czym mocowane są koraliki, taka bransoletka może mieć różne zapięcia. Jej kolor może zostać dobrany według własnych preferencji.
  • Bransoletka modułowa - ten typ bransoletki podobny jest do koralikowej, ale zamiast perełek, posiada moduły. To sprawia, że każdy może stworzyć swoją unikalną bransoletkę. Moduły - w zależności od gustu - mogą być jednolite, z kamieniami lub posiadać różne wzory, np. geometryczne lub kwiatowe.
  • Bransoletka na sznurku lub rzemyku z zawieszką - ten typ ozdoby jest bardzo subtelny i składa się z jednego lub kilku rzemyków, do których przymocowana jest zawieszka, np. charms.


Jaka bransoletka będzie najlepsza?Jeśli zastanawiasz się nad zakupem bransoletki, musisz zastanowić się, kiedy chcesz ją nosić. Czy ma być z Tobą przez cały czas, czy chcesz, aby w czasie wyjątkowych okazji była pięknym dodatkiem do całości stroju.

  • Bransoletka na co dzień - musi być wytrzymała, a jednocześnie na tyle subtelna, że nie zależnie od koloru twoich ubrań, musi wyglądać i prezentować się odpowiednio dobrze. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się bransoletki na sznurku lub modułowa. Delikatny rzemyk lub bransoletka w połączeniu z niewielkim charmsem to idealny zestaw dla każdej kobiety - młodszej i starszej - która na pragnie ozdobić swój nadgarstek na co dzień. Taki typ bransoletki będzie pasował zarówno do bardziej biurkowego, jak i sportowego stylu.
  • Bransoletka na wieczór - jeśli chcesz sprawić sobie bransoletkę na wieczór, do bardziej eleganckich ubrań, jak sukienka wieczorowa czy garnitur, musisz zdecydować się na coś bardziej odważnego. Mała i skromna bransoletka na rzemyku zginie w świetle nocy i ciężkich kolorów. W związku z tym w takim przypadku polecamy grubszą bransoletkę, która zajmie większość miejsca na pierwszej części przedramienia. Może być złota lub srebrna. Ważne, żeby było ją widać i współgrała ze stylizacją. W takim przypadku nie jest już jedynie dodatkiem, a częścią stylizacji.


Czym kierować się w czasie wyboru bransoletki?Wiele osób na pierwszym miejscu postawi wygląd bransoletki. I słusznie, bo to, czy się podoba osobie, która będzie ją nosić, jest bardzo ważne. Kolejnym elementem, na który należy zawrócić uwagę, jest materiał wykonania. Nie chodzi tutaj tylko o estetykę wyrobu, ale także wytrzymałość oraz możliwość uczulania. Dlatego, jeśli ten rodzaj biżuterii kupuje się na prezent, trzeba wiedzieć, czy przyszła właścicielka nie ma alergii na złoto, srebro czy inny materiał. Warto pamiętać, że bransoletka powinna być połączeniem solidnego wykonania z pięknym wyglądem.

źródło zdjęć: freepik.com