pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 21 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2438

Przed szkołą powstanie wyniesione przejście dla pieszych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 5 w Pszczynie" podaj

Na ulicy Kazimierza Wielkiego na osiedlu Piastów w Pszczynie wybudowane zostanie wyniesione przejście dla pieszych. Jego celem jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i uczniów pobliskich placówek oświatowych.

Reklama

sp nr 5, III Liceum Ogólnokształcące, osiedle Piastów
Szkoła na osiedlu Piastów w Pszczynie - SP nr 5 i III LO · fot. UM Pszczyna


Przejście powstanie na wysokości budynku Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 i III Liceum Ogólnokształcącego. Dokumentację projektową dla tego zadania przygotuje firma MARMASZ Rafał Maryjosz z Grzawy. Będzie ona również odpowiedzialna za wykonanie robót budowlanych.

- Budowa nowego przejścia dla pieszych przy ul. Kazimierza Wielkiego poprawi komfort korzystania z infrastruktury komunikacyjnej na naszym osiedlu oraz znacząco wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych - argumentuje Kamil Widłok, przewodniczący osiedla Piastów.

- Do tej pory w okolicy szkoły oraz żłobka miejskiego nie było wyznaczonego przejścia dla pieszych, a najbliższe takie znajduje się dopiero za skrzyżowaniem z ul. Bolesława Śmiałego. To już kolejne zadanie w ostatnich kilku miesiącach dzięki któremu poprawiamy bezpieczeństwo na osiedlu Piastów - podkreśla.

- W miejscach, gdzie funkcjonują placówki oświatowe, podejmujemy działania, by zapewnić uczniom, rodzicom oraz pracownikom bezpieczne dojście do budynków. Wyniesione przejście na ulicy Kazimierza Wielkiego jest jednym z takich punktów - zaznacza burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. - To rozwiązanie sprawdza się między innymi w pobliżu przedszkola na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie - dodaje burmistrz.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 5 w Pszczynie" podaj