pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1494

Paczki dla potrzebujących seniorów od uczniów "Rolniczoka" i policji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Pszczyńska komenda przyłączyła się do "Świątecznej paczki dla Seniorów", czyli bożonarodzeniowej akcji dla pacjentów i pracowników Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Pszczynie. Zakupione środki, artykuły pierwszej potrzeby, niewielkie sprzęty i tekstylia pomogą w bieżącym funkcjonowaniu placówki. W ubiegłym tygodniu zaangażowani uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, nauczyciele i policjanci przekazali wszystkie prezenty.

Komenda policji włączyła się do „Świątecznej paczki dla Seniorów”
Akcja "Świąteczna paczka dla Seniorów" - 17.12.2021 · fot. KPP Pszczyna


W czasie Świąt Bożego Narodzenia nie zapominamy o innych, szczególnie tych, którzy z różnych względów znajdują się w trudnej sytuacji. Na pomoc oczekuje wiele osób i instytucji. W tym roku pszczyńska komenda przyłączyła się do szkolnej akcji "Świąteczna paczka dla Seniorów" - podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, którą zorganizował Powiatowy Zespół Szkół nr 2. Wszystko po to, aby zaspokoić przynajmniej małą część ogromnych potrzeb placówki. Mundurowi i pracownicy cywilny zebrali środki pieniężne, które zostały przeznaczone na zakup brakujących artykułów, a następnie przekazali je organizatorom w szkole.

Komenda policji włączyła się do „Świątecznej paczki dla Seniorów”
Akcja "Świąteczna paczka dla Seniorów" · fot. KPP Pszczyna


W piątek, 17 grudnia przygotowane wspólnie paczki pojechały do Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego, gdzie trafiły do 26 podopiecznych. Prezenty zawierały środki higieny, koce, kapcie, kubki termiczne, gry planszowe, ozdoby świąteczne oraz słodkości.

Ze względu na panującą pandemię policjanci nie mogli się spotkać z seniorami, jednak uczniowie postanowili iść z duchem czasu i zorganizowali wspólne kolędowanie on-line. Seniorzy mieli możliwość słuchania i oglądania występu młodzieży wraz z opiekunami na ogromnym ekranie. Te wspólne chwile wywołały wielką radość i wzruszenie na twarzach uczestników wirtualnego spotkania.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj