pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3352

Poseł Gaża zachęcił uczniów do wysyłania kartek do żołnierzy

Na zaproszenie Posła na Sejm RP Grzegorza Gaży szkoły podstawowe z Woli, Goczałkowic-Zdroju, Wisły Wielkiej, Miedźnej, Studzienic, Poręby i Jankowic włączyły się do akcji przygotowania kartek świątecznych dla żołnierzy strzegących wschodniej granicy Polski. Świąteczne pierniczki dla mundurowych przygotowały natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jankowicach. Kartki we wtorek wyruszą w drogę.

Poseł Gaża zachęcił uczniów do wysyłania kartek do żołnierzy - 16.12.2021 · fot. Grzegorz Gaża


Podczas spotkania w biurze poselskim kartki oraz świąteczne wypieki trafiły do przedstawicieli wojska.

- Jest nam bardzo miło, że zostaliśmy zaangażowani w tak szczytną akcję, w tak szczytnym celu pomocy naszym żołnierzom, którzy chronią naszej wschodniej granicy. Dzięki inicjatywie posła Grzegorza Gaży możemy przekazać życzenia świąteczne w postaci kartek wykonanych przez naszych uczniów. Dziękuję bardzo za współpracę i docenienie pracy naszej młodzieży. Dla naszych dzieci jest to lekcja, która uczy polskości przez duże "P" - mówił Sebastian Pyjas, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli.

- Z całego serca dziękuję dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom szkół podstawowych, którzy odpowiedzieli na mój apel i przygotowali piękne kartki świąteczne dla dzisiejszych bohaterów, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie w naszej ojczyźnie. To piękny wyraz patriotyzmu. Ci żołnierze oraz inne służby mundurowe nie śpią i oddanie bronią naszej wschodniej granicy po to, abyśmy mogli spać spokojnie - powiedział Grzegorz Gaża, poseł na Sejm RP.

- Chciałyśmy docenić naszych żołnierzy, którzy bronią naszej granicy. Jest to bardzo smutne, bo gdy my sobie spokojnie śpimy, mundurowi tam tak dzielnie służą. W ramach podziękowania upiekłyśmy różne ciasteczka. Do tych słodkości dołączyłyśmy także opłatki. Życzymy naszym żołnierzom zdrowia, Błogosławieństwa Bożego oraz żeby jak najszybciej wrócili do swoich rodzin - mówiła Hildegarda Wojtala, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Jankowicach.

- Bardzo dziękuję Panu Posłowi za tę cenną inicjatywę. Dziękujemy, że w ten sposób lokalna społeczność docenia naszą pracę jako żołnierzy i jest to też podkreślenie że to, co robimy ma sens, jest warte kontynuacji i jeszcze intensywniejszej pracy - powiedział ppłk Jacek Zawada, Szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach.

Podpułkownikowi towarzyszyli: Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tychach ppłk Piotr Janosz oraz Szef Wydziału Rekrutacji WKU mjr Robert Ołtuszyk.

Szkoły, a także Panie z KGW, które wzięły udział w akcji, otrzymały upominki od posła oraz od przedstawicieli wojska.

Do akcji włączyły się następujące placówki: Szkoła Podstawowa nr 1 oraz nr 2 w Woli, SP w Goczałkowicach-Zdroju, SP w Wiśle Wielkiej, SP w Miedźnej, SP w Studzienicach, SP w Porębie oraz SP w Jankowicach.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.