pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2021
  • wyświetleń: 659

Laboratoria przyszłości w SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj

W roku szkolnym 2021/2022 Gmina Goczałkowice-Zdrój wzięła udział w naborze do programu rządowego "Laboratoria Przyszłości", w ramach którego otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 159 300 zł. Ideą programu jest zainteresowanie młodych ludzi nauką, technologią, inżynierią, matematyką.

SP nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju
Projekt Laboratoria Przyszłości będzie realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Za środki otrzymane z programu Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju będzie mogła zakupić nowoczesny sprzęt edukacyjny m.in. drukarki 3d, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne urządzenia wybrane z katalogu wyposażenia opracowanego na potrzeby realizacji programu.

Wyposażenie Laboratoriów Przyszłości pozwoli młodym mieszkańcom naszej gminy rozbudzić swoje zainteresowania i pasje.

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach" podaj