pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3112

Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu pszczyńskiego

Miniony weekend na długo utkwi w pamięci czterech kierowców, których zatrzymali policjanci na drogach powiatu pszczyńskiego. W każdym z tych przypadków badanie wykazało obecność alkoholu w organizmie. Dodatkowo jeden z kierowców posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

pijany kierowca ,policja
Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu · fot. KPP Pszczyna


Pierwszy z zatrzymanych kierowców miał prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie, gdy kierował volkswagenem. Policjanci zatrzymali go do kontroli w piątek, w Rudziczce około godziny 18:30. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 55-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny z mężczyzn był kontrolowany w Pawłowicach. Kierowca nissana jechał "wężykiem" czym zwrócił na siebie uwagę mundurowych. Badanie 23-latka wykazało ponad 2,3 promila alkoholu.

Natomiast w sobotę policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę seata, który jechał przed godziną 16.00 ulicą Pszczyńską w miejscowości Góra. 32-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego wydmuchał ponad 2,3 promila alkoholu!

Ostatni z kierowców został zatrzymany w Studzienicach. 49-letni mieszkaniec Tychów prowadził mazdę, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg pszczyńscy policjanci regularnie mierzą prędkość, sprawdzają trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i zwracają uwagę na pozostałe wykroczenia drogowe. W przypadku rażących zaniedbań zagrażających bezpieczeństwu policjanci podejmują stanowcze i zdecydowane działania. Wszystko po to, by na drogach było bezpiecznie.

Trzeźwość za kierownicą obowiązuje nas każdego dnia o każdej porze. Od tej zasady nie ma wyjątków. Apelujemy więc o rozsądek i trzeźwość za kierownicą zawsze i wszędzie.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.