pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 grudnia 2021
  • wyświetleń: 310

Jak odpowiednio pomalować kuchnię?

Materiał partnera:

Kuchnia stanowi integralną część naszych mieszkań. Jest pomieszczeniem, które każdego dnia jest wystawiane na trudne warunki. W związku z tym, podczas jej urządzania warto jest zastosować rozwiązania minimalizujące skalę zniszczeń.

Linkhouse


Z pomocą przychodzą produkty dedykowane pomieszczeniom szczególnie narażonym na zniszczenia. Przy doborze elementów naszej kuchni, takich jak meble czy urządzenia AGD, warto zadbać przede wszystkim o jej funkcjonalność.

Przygotowanie projektu kuchniPrzed przystąpieniem do renowacji kuchni istotnym aspektem jest przygotowanie szczegółowego projektu kuchni. Na tym etapie warto zastanowić się nad tym, czy interesują nas gotowe zestawy mebli proponowane przez sklepy, czy też zdecydujemy się na inwestycję w kuchnie na wymiar Kraków. Następnym krokiem będzie wybór kolorystyki oraz dodatków, które nadadzą szczególny charakter naszemu pomieszczeniu.

Zarówno sklepy meblowe jak i markety budowlane umożliwiają stworzenie wizualizacji naszej przyszłej kuchni. Są to jednak rozwiązania przystosowane do ustandaryzowanych pomieszczeń. W przypadku, gdy taka kuchnia nie spełnia naszych oczekiwań pod kątem personalizacji, odpowiednim wyjściem może okazać kuchnia szyta na miarę. Jest to doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla tych najbardziej wymagających.

Jaką kolorystykę wybrać?Po wyborze mebli przyszła kolej na dobór kolorów dominujących w naszej kuchni. Od wielu sezonów katalogi poświęcone projektowaniu wnętrz zdominowane są przez jasne barwy. Wiele osób sceptycznie podchodzi do zastosowania tych kolorów obawiając się tego, że mogą okazać się problematyczne przy eksploatacji kuchni. Warto jednak pamiętać, że na rynku istnieje wiele rozwiązań specjalnie dostosowanych do trudnych warunków panujących w kuchni.

Również w 2022 roku, tak jak w poprzednich sezonach, odcienie błękitu i szarości będą mocno trendującymi kolorami. W zestawieniu z geometrycznymi wzorami mogą stanowić ciekawe i nietuzinkowe połączenie. Należy jednak pamiętać, że tego typu zastosowania mogą nie sprawdzić się w przypadku kuchni o niewielkiej powierzchni. Dla takich powierzchni bezpiecznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie jednolitej kolorystyki.

Jak zacząć malowanie kuchni?Przed rozpoczęciem renowacji należy zadbać o odpowiednie przygotowanie powierzchni. Pozwoli nam to uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji związanych z remontem oraz sprawi, że odnawiane powierzchnie zachowają estetyczny wygląd przez długi czas. Początkowe etapy są bowiem niezwykle istotne w sprawnym przebiegu metamorfozy naszej kuchni.

Bezpieczeństwo to podstawaPrzed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności związanych z renowacją kuchni należy pamiętać o zabezpieczeniu powierzchni przed ich uszkodzeniem. Do zakrycia mebli, urządzeń AGD oraz okien doskonale sprawdzi się folia malarska dostępna w marketach budowlanych. Do jej przymocowania może posłużyć taśma malarska, która nie pozostawia śladów kleju, dzięki czemu dodatkowo nie uszkodzi zabezpieczanych powierzchni.

Solidna baza - odtłuszczenie powierzchniZ racji tego, że kuchnia jest pomieszczeniem, w którym nietrudno o tłuste plamy i zabrudzenia, przed przystąpieniem do malowania ścian należy dokładnie umyć i odtłuścić powierzchnie. Dzięki temu nie tylko zdecydowanie łatwiej będzie nam zaaplikować farbę, lecz także, w późniejszym czasie, unikniemy nieestetycznych odprysków. Do tego celu możemy posłużyć się mydłem alkalicznym lub innymi przeznaczonymi do tego artykułami.

Grunt to dobra farbaJeżeli powierzchnia ścian nie wymaga dodatkowych napraw, możemy przejść do ich gruntowania oraz malowania. Zastosowanie gruntu zminimalizuje chłonięcie farby przez ścianę oraz pozwoli uzyskać jednolity kolor. Do malowania warto wybrać farbę przystosowaną do kuchennych powierzchni. Wielu producentów oferuje produkty dedykowane specjalnie do takich zastosowań.