pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1179

Zbiórka nakrętek dla Florka przed "Rolniczokiem"

Pszczyńscy policjanci wspólnie z Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 w Pszczynie postawili na sprawdzone rozwiązanie by pomóc Florkowi Francuzowi - zbiórkę plastikowych nakrętek. Skrzynia na nakrętki stanęła przed szkołą i czeka na pierwsze, drugie i kolejne wypełnienia!

florek francuz, nakrętki, policja
fot. KPP Pszczyna


Florek Francuz z Pszczyny przyszedł na świat w 26 tygodniu ciąży. Chłopiec od początku walczył o życie, w szpitalach spędził swoje pierwsze 132 dni. Okazało się, że z powodu odwarstwienia siatkówki stracił wzrok w obu oczkach. Teraz potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii wzroku. W tej chwili ma już 7 miesięcy. Bliscy znaleźli najlepszego chirurga, który zdecydował się ratować oczka Florianka.

florek francuz, nakrętki, policja
10 grudnia pszczyńskie policjantki spotkały się z przedstawicielami szkoły, wśród których nie zabrakło uczniów oraz kadry pedagogicznej, by przekazać drewnianą skrzynię z nakrętkami · fot. KPP Pszczyna


W piątek, 10 grudnia pszczyńskie policjantki spotkały się z przedstawicielami szkoły, wśród których nie zabrakło uczniów oraz kadry pedagogicznej, by przekazać drewnianą skrzynię, wypełnioną nakrętkami. Na miejscu była także lokalna inicjatorka wielu akcji charytatywnych pani Monika Garbocz. To oczywiście nie wszystko... Ci, którzy chcieliby pomóc, mogą przyłączyć się do zbiórki, która jest ogłoszona na portalu:

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.