pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1542

Nowe serce na nakrętki w Goczałkowicach dla Florka!

Na parkingu przy ul. Szkolnej 70 pojawił się metalowy pojemnik na nakrętki plastikowe w kształcie serca. Został wykonany przez wychowanków i nauczycieli pszczyńskiego poprawczaka!

Nowe serce na nakrętki w Goczałkowicach - pomagamy Florkowi - 10.12.2021
Nowe serce na nakrętki w Goczałkowicach - pomagamy Florkowi - 10.12.2021 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Nasi mieszkańcy wielokrotnie pokazywali, że mają wielkie serca i chętnie angażują się w akcje charytatywne. Stąd jestem przekonana, że nowy pojemnik na nakrętki plastikowe w kształcie serca, który właśnie pojawił się w Goczałkowicach, szybko się zapełni - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Pojemnik stanął na parkingu przy ul. Szkolnej 70, w pobliżu kościoła. Został wykonany przez wychowanków i nauczycieli zawodu Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące we współpracy z Urzędem Gminy Goczałkowice-Zdrój.

Nowe serce na nakrętki w Goczałkowicach - pomagamy Florkowi - 10.12.2021
Nowe serce na nakrętki w Goczałkowicach - pomagamy Florkowi - 10.12.2021 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Bardzo dziękuję za zaangażowanie! Za pomalowanie i transport serca dziękuję firmie Mirpol - przyznaje wójt Gabriela Placha.

Zebrane nakrętki zostaną przeznaczone na rzecz potrzebujących. Pomagamy w ten sposób Florkowi z Pszczyny, który urodził się w 26. tygodniu ciąży. Maluch przeszedł operację oczu, wymaga terapii wzroku, by uratować oczka. Trwa zbiórka na jego leczenie i rehabilitację. Więcej informacji można znaleźć na stronie zbiórki:W Goczałkowicach znajduje się już kilka pojemników na nakrętki plastikowe, z których dochód przeznaczany jest na leczenie chorych dzieci. Takie pojemniki są m.in. w uzdrowisku czy przy OSP.

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.