pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5342

Starszy mężczyzna z Parkinsonem nie mógł dalej opiekować się psami

80-latek jakiś czas temu przygarnął 2 psy z ulicy, prawdopodobnie po porzuceniu. Próbował się nimi zajmować na tyle, na ile pozwalało mu zdrowie. Kilka dni temu psy przygarnęła po interwencji Fundacja Zwierzęca Arkadia.

Psy przygarnięte przez 80-latka po porzuceniu
Psy przygarnięte przez 80-latka po porzuceniu · fot. Zwierzęca Arkadia / Facebook


- Dziś odebraliśmy psy z warunków urągających jakiejkolwiek żywej istocie (...). Psami zajmował się 80-letni staruszek, chorujący na Parkinsona. Jakiś czas temu przygarnął 2 psy z ulicy, prawdopodobnie po porzuceniu. Próbował się nimi zajmować na tyle, na ile pozwalało mu zdrowie. Obecnie już zdrowie nie pozwalało mu nawet na podpis na naszym zrzeczeniu... Absolutnie warunki w jakich żyły te psy nie powinny tak wyglądać, brzydzimy się przypinaniem psów na łańcuchy, ale mimo wszystko zawsze staramy się zrozumieć człowieka. W tym przypadku bardzo chorego, starszego pana, który sam wymaga opieki, człowieka, który bardzo płakał oddając nam psy, choć wiedział, że tak trzeba... - relacjonują przedstawicielki Zwierzęcej Arkadii w mediach społecznościowych.

Psy przygarnięte przez 80-latka po porzuceniu · fot. Zwierzęca Arkadia / Facebook


- To bardzo ciężkie sytuacje, ciężkie do psychicznego zniesienia, bo dramat zwierząt jest tutaj nie do zaprzeczenia, ale my widzimy w tym dramacie również tego starszego człowieka - dodają.

Loading...


Psy trafiły do fundacyjnego ośrodka. Są zaniedbane, mają pchły, są wyłysiałe, ale nie wychudzone. Są też wesołe i chętne do kontaktu z człowiekiem.

- Będą nam potrzebne przede wszystkim środki na doprowadzenie psów do porządku pod kątem zdrowia i profilaktyki - mówią opiekunki zwierząt.

Fundację w opiece nad psiakami można weprzeć, wpłacając datek na konto:

Nr 33 1540 1128 2081 9100 7566 0001
Fun­dacja Zwierzęca Arkadia
ul. Sarenek 10B
43 - 215 Jankowice
tytułem: ŁACIATE

Dla przelewów z zagranicy:
PL 33 1540 1128 2081 9100 7566 0001
SWIFT Boś Bank odd­ział Katow­ice: EBOSPLPW119
Fun­dacja Zwierzęca Arkadia
ul. Sarenek 10B
43 - 215 Jankowice
tytułem: ŁACIATE

PAY­PAL: fundacja@zwierzeca-arkadia.org

ar / pless.pl
źródło: Fundacja Zwierzęca Arkadia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.