pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2378

[WIDEO, FOTO] Opady śniegu: paraliż na DW938 w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Zima przybiera na sile. Wczoraj znacznie pogorszyły się warunki drogowe. Opady śniegu i oblodzenie sparaliżowały ruch na drodze wojewódzkiej numer 938 w Pawłowicach.Śnieg za oknem to radość dla dzieci, jednak z pewnością nie dla kierowców. Wczoraj wieczorem przekonali się o tym kierowcy, którzy jechali drogą wojewódzką numer 938. Opady śniegu sprawiły, że warunki na drogach uległy znacznemu pogorszeniu skutkiem czego kilkanaście samochodów ciężarowych nie poradziło sobie z pokonaniem wzniesienia w kierunku Pawłowic, gdzie utknęli na prawie dwie godziny!

Opady śniegu; paraliż na DW938 w Pawłowicach
Opady śniegu, paraliż na DW938 w Pawłowicach - 09.12.2021 · fot. KPP w Pszczynie

Opady śniegu; paraliż na DW938 w Pawłowicach
Opady śniegu, paraliż na DW938 w Pawłowicach - 09.12.2021 · fot. KPP w Pszczynie


Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i odpowiednim przygotowaniu pojazdu do tej wymagającej pory roku.

Przede wszystkim kierowcy powinni pamiętać o obowiązku jazdy na światłach mijania przez cały rok. Podczas opadów, oprócz świateł mijania, należy używać również świateł przeciwmgielnych przednich; jeżeli zaś zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 metrów - należy również włączyć tylne światła przeciwmgielne.

Opony, światła, akumulator, płyny, a także wycieraczki szyb to elementy, mające ogromne znaczenie dla sprawności pojazdu, a co za tym idzie bezpieczeństwa podczas jazdy. Należy pamiętać, że śliskie drogi potrafią boleśnie obnażyć wszelkie braki w wyposażeniu samochodu. Pamiętajmy, sprawny samochód to bezpieczeństwo nas wszystkich! W zimowej aurze znacznie łatwiej wpaść w poślizg, a droga hamowania się wydłuża i nie zawsze w porę możemy zareagować. Apelujemy, aby zdjąć nogę z gazu! Dodatkowo pamiętajmy także o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, o przewożeniu dzieci w odpowiednich fotelikach samochodowych, o tym, by nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

Listę tych zasad można uzupełnić chyba tylko jednym stwierdzeniem. Pomijając wszystkie wskazówki, kierowca powinien zachować szczególną ostrożność. To podstawa zasad prawa o ruchu drogowym.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj