pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2021
  • 23 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5604

Można jeździć! Ulica Studzienicka w Piasku została otwarta!

Ulica Studzienicka w Piasku została otwarta. Od środy, 22 grudnia obowiązuje nowa tymczasowa organizacja ruchu, która wprowadziła także ruch okrężny na przebudowywanym skrzyżowaniu z ul. Katowicką.

Ulica Studzienicka w Piasku została otwarta - 22.12.2021 · fot. powiat


Roboty budowlane związane z przebudową ul. Studzienickiej oraz skrzyżowania z ulicą Katowicką i Dworcową będą kontynuowane wiosną, w warunkach atmosferycznych zgodnych z przepisami. Dokończenie prac powinno potrwać kilka tygodni.

Przypomnijmy, że firma wykonująca przebudowę ul. Studzienickiej w Piasku zwróciła się z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji umowy, powołując się na przepisy związane z tzw. ustawą covidową. Ustawa daje takie możliwości m.in. w przypadku problemów z dostawami materiałów budowlanych.

- Otrzymaliśmy dokumenty, które potwierdzają te trudności, np. granitowe krawężniki zostały zamówione w połowie maja, termin dostawy był wielokrotnie przesuwany, obecnie na końcówkę roku. Bez tych materiałów firma nie może kontynuować prac, a ich utrudniony dostęp uniemożliwił wykonanie robót zgodnie z harmonogramem - informował niedawno Grzegorz Górka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.

Do tej pory na placu budowy wykonana została zdecydowana większość robót, w tym podbudowa jezdni, kanalizacja deszczowa, chodnik wraz ze zjazdami, zatoczki, miejsca postojowe. Ponadto ułożono dwie z trzech warstw asfaltobetonu na ul. Studzienickiej.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.