pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1678

Policjanci sprawdzają miejsca, w których zimują bezdomni

Policjanci kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni i namawiają ich na przeniesienie się choćby na kilka najzimniejszych dni do noclegowni.

Policjanci sprawdzają miejsca, w których zimują bezdomni - 12.2021 · fot. KPP Pszczyna


Okres zimowy to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych. Niskie temperatury są szczególnie uciążliwe, a mogą okazać się śmiertelne dla osób mieszkających w trudnych warunkach. Pszczyńscy policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące. Dedykowane do tego są w szczególności patrole dzielnicowych, którzy doskonale orientują się w swoim rejonie. Mundurowi odwiedzają pustostany, piwnice, ogródki działkowe, a także własnoręcznie wykonane szałasy, nie rzadko ukryte w gęstych zaroślach.

Policjanci informują o miejscach, gdzie osoby potrzebujące mogą uzyskać pomoc. Bezdomni przebywający na terenie gminy Pszczyna mogą szukać pomocy w:

  • Noclegowni w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Łukasiewicza 13 (tel. 32 215 35 37)
  • Schronisku im. Jana Pawła II, Rybnik ul. 3 Maja 48b (tel. +48 503 903 558)
  • Fundacji Dobrego Pasterza - Schronisko dla bezdomnych kobiet i matek - Wisła Mała, ul. Pawia 11 (tel. 32 449 04 09).


Przypominamy, że od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność".

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.