pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 grudnia 2021
  • wyświetleń: 233

Olejki eteryczne - czym są i jak je używać

Materiał partnera:


Olejki eteryczne pozyskiwane są z roślin i zawierają od kilku do nawet kilkuset naturalnych lotnych związków. Pozyskuje się je w wyniku destylacji parowej lub w wyniku tłoczenia. Olejki eteryczne to popularne substancje stosowane w aromaterapii - alternatywnej dziedzinie terapii. Olejki eteryczne są na świecie wykorzystywane od tysięcy lat.

Olejki eteryczne - czym są i jak je używać


Jak można używać olejki eteryczne?W zasadzie są trzy sposoby bezpiecznego używania olejków - miejscowo, czyli bezpośrednio na ciało, poprzez wdychanie lub inhalację oraz w ramach aromaterapii. Niektóre olejki eteryczne można także stosować wewnętrznie, czyli spożywać. Na przykład olejki cytrusowe.


Cechy olejków eterycznych
Olejki eteryczne cechują się wielością zastosowań i właściwości terapeutycznych, niektóre działają antyseptycznie, antygrzybicznie, wykrztuśnie czy też poprawiające nastrój lub jakość snu. Przykładem może być tu olejek lawendowy, który jest powszechnie stosowany w aromaterapii.Które olejki eteryczne są najlepsze?Generalna zasada jest taka - najlepsze olejki nie zawierają sztucznych substancji i domieszek. Olejki eteryczne powinny być całkowicie naturalne, dzięki czemu ich siła wpływu na organizm jest największa. Jednym z najbardziej uznanych producentów olejków na świecie jest amerykańska firma doTERRA. W ofercie doTERRA znajdziemy naturalne olejki eteryczne (np. olejek copaiba, olejek cytrynowy czy olejek z drzewa herbacianego) oraz inne produkty, takie jak kosmetyki czy suplementy diety. Produkty tej firmy będą doskonałym rozwiązaniem dla osób początkujących oraz tych bardziej doświadczonych w dziedzinie aromaterapii.Olejki i zasady bezpieczeństwa
Podczas używania olejków eterycznych należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie powinno się nakładać olejków na wrażliwe miejsca na ciele, takie jak uszy, nos czy rana. W każdym przypadku należy czytać etykiety na opakowaniu. Niektóre olejki są światłoczułe, po nałożeniu ich na ciało należy unikać kontaktu ze słońcem. Ważne jest też, aby dzieci nie miały dostępu do buteleczek z olejkami bez nadzoru osób dorosłych.

Treść artykułu powstała przy współpracy ze sklepem z olejkami eterycznymi doTERRA https://olejki-bioterra.pl