pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 138

Jak prowadzić działania na Instagramie - porady

Materiał partnera:

Instagram w ciągu kilku lat stał się platformą popularną niemalże na całym świecie. Aktualnie posiada już ponad 1 miliard aktywnych użytkowników. Wielki potencjał i poważna konkurencja dla najważniejszych platform sprawiła, że Instagram został wykupiony przez właściciela Facebooka.  Aplikacja stała się sposobem na życie, komunikację, zdobywanie przyjaźni, a dla wielu także pracą! Modernizacja i rozwijanie profilu osobistego, czy też firmowego wymaga jednak wiele czasu, pracy, wysiłku i cierpliwości. Konieczne stało się dbanie o estetykę wrzucanych postów, systematyczność i nieustający kontakt z fanami. Jeżeli jednak nie brakuje Ci samodyscypliny i zaparcia sprawdź jak prowadzić Instagrama.

Instagram- jak prowadzić swoje konto?Prowadzenie Instagrama to praca niemalże na cały etat! Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań na aplikacji koniecznie sprawdź porady dotyczące prowadzenie swojego konta. Warto rozejrzeć się po Instagramowym świecie, by wiedzieć, co aktualnie jest na topie. Zwróć szczególną uwagę na content, posty, sposób prowadzenia i estetykę popularnych kont. Dowiedź się jakie tematy są najbardziej popularne oraz jakie hasztagi pozwolą uzyskanie największych zasięgów.  Zainspiruj się i poznaj swoją konkurencję!

Instagram porady Prowadzenie Instagrama wymaga zdobycia zasięgów. Aby tego dokonać, potrzebujesz pewnej strategii i zaplanowanych działań. Rzecz jasna, niemożliwe jest by Twój kontent, przypadł go gustu każdemu. Zastanów się więc do jakiej grupy docelowej chciałbyś trafić. Poznaj styl i zainteresowania swoich odbiorców oraz stwórz harmonogram postów. To na początku pomoże Ci wdrożyć pewną systematyczność i konsekwencję w działaniach. 

Jeżeli chcesz rozwinąć swoje konto na Instagramie, musisz posiadać grono zaangażowanych i oddanych obserwatorów. Konieczne jest zdobywanie lajków, polubień i obserwujących. Aby użytkownicy aplikacji chcieli z Tobą zostać, konieczne jest uzyskanie ich zainteresowania, uwagi, i przychylności. Obserwujący na instagamie to nieodłączny element zdobywania jeszcze większych zasięgów. W tym celu warto:
  • Opisać siebie: Daj się poznać swoim obserwującym jako realna osoba. Posty nie powinny być jednostronne. W kilku słowach poinformuj, skąd pochodzisz oraz czym się zajmujesz. Przy okazji postów pokazuj swoje zainteresowania, otoczenie i cele!
  • Używać hasztagów: To właśnie dzięki tagom, nawet odbiorca z drugiego krańca świata ma szansę zobaczyć Twój post! Znajdź kilka pasujących do Twojego profilu hasztagów i umieszczaj je pod każdym zdjęciem. Pamiętaj, że tagi polskojęzyczne mają ograniczone zasięgi, to jeżyk angielki pozwoli Ci wypłynąć na większe wody!
  • Zdobywać lajki i obserwacje: Pokaż swoje zainteresowanie. Zostawianie lajków, czy obserwacji  na ciekawych kontach, pozwoli innym zauważyć Ciebie! Instagram niekiedy działa na zasadzie like za like lub follow za follow. Zainteresowaniem zdobywaj popularność, a ciekawym kontentem utrzymuj swoich obserwujących! Inną metodą jest zakup lajków na instagramie
  • Zadbać o swoich odbiorców: Staraj się nawiązywać systematyczne interakcje ze swoimi obserwatorami. Opisuj czasem na wiadomości, lajkuj posty, odwiedzaj profile, czy napisz komentarz. Dzięki temu wzbudzisz zaufanie i sympatię wśród społeczności Instagrama.
  • Zadbać o systematyczność: Pamiętaj, aby publikować posty niemalże każdego dnia. Zwracaj uwagę na to, by zdjęcia pasowały do siebie, były spójne oraz ciekawe dla czytelnika. Unikaj wrzucania kilku zdjęć w tym samym czasie. Pokaż, ze prowadzenie konta jest Twoją pasją, a nie smutną koniecznością!


Kontroluj kompozycję i jakość postówProwadzenie  skutecznych działań na Instagramie wymaga lajków, obserwujących i sporych zasięgów! Pomyśl o temacie, który będzie przyjemny dla Ciebie i Twoich fanów! Może jesteś fanem gotowanie i z przyjemnością zainspirujesz kilka osób do smacznych działań w kuchni? A może dużo podróżujesz i zainspirujesz swoich obserwatorów do odwiedzenia pięknych miejsc na świecie? Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, Twój profil musi być estetyczny, ciekawy i spójny. Przede wszystkim musisz zadbać o jakość wykonywanych fotek!
  • Dodawaj ładne zdjęcia: Już wiesz, jak ważna jest systematyczność. Ponadto musisz także zadbać o jakość swoich zdjęć. Nigdy nie dodawaj tych rozmazanych, uciętych, czy źle wykadrowanych. Rozmazane zdjęcia lub filmy nie zdobędą wielu serduszek, a Ty tylko stracisz swój cenny czas!
  • Przerabiaj zdjęcia: Baw się Instagramem. Zdobywanie zasięgów i lajków traktuj jako wyzwanie, ale i dobrą zabawę. Eksperymentuj z dostępnymi filtrami, rozjaśniaj, przyciemniaj, czy zmieniaj kolory! Dzięki temu Twoje zdjęcia będą miały piękne barwy, a ponadto będą  pasowały do siebie. 


Instagram to nie tylko lajki i obserwację, jeżeli zajmiesz się tym na poważnie, Twój profil może być także Twoją pasją, pracą  i sposobem na życie. To fajny sposób na pokazanie swoich pasji, zainteresowań i zainspirowanie innych! Aby jednak tego dokonać, musisz wiedzieć jak prowadzić Instagrama. Testuj, próbuj i eksperymentuj, a z pewnością odnajdziesz kontent idealnie pasujący do Ciebie i Twoich odbiorców.