pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 134

Liny jutowe - do czego służą i gdzie można je kupić?

Materiał partnera:

Liny jutowe cieszą się sporą popularnością w wielu dziedzinach gospodarki. Przydają się również na użytek własny, dając wiele możliwości wykorzystania. Czym dokładnie są liny jutowe, do czego się przydają i gdzie są niezbędne?

Linkhouse


Liny jutowe to naturalny produkt o bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej. Juta to bardzo wdzięczny materiał. Z jednej strony jest bardzo odporny na przecieranie i duże obciążenie, z drugiej zaś - jest całkowicie biodegradowalny, dzięki czemu jest bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Liny wytwarzane z juty to jeden z najsilniejszych i niezawodnych akcesoriów o szerokim zastosowaniu. Dodatkowo juta charakteryzuje się bardzo niskim przewodnictwem cieplnym, dzięki czemu liny z tego materiału stanowią doskonałą izolację.

Jak można wykorzystać liny jutowe?Z powodu zastosowania i ogromu zalet liny jutowe są bardzo chętnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysły i handlu oraz w gospodarstwie domowym. Stosuje się je także w

  • budownictwie - doskonale współgrają z wszelkimi drewnianymi elementami. Dlatego są bardzo chętnie wykorzystywane przy budowie drewnianych konstrukcji;
  • transporcie - dzięki temu, że juta jest odporna na przecieranie i rozrywanie, liny jutowe powszechnie wykorzystuje się na przykład do owijania i przenoszenia ciężkich paczek.


Liny jutowe prezentują się również bardzo estetycznie, dlatego często wykorzystuje się je w celach dekoracyjnych - w ogródku, pracowni artystycznej, a nawet w domu. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne są wytrzymałe i niezawodne materiały Nadają się więc do holowania pojazdów, ale także cumowania żaglówek i łodzi. Liny jutowe dostępne są w różnych rozmiarach i o różnej grubości, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią dla siebie.

Warto wiedzieć także, że liny jutowe, choć są biodegradowalne, nie są siedliskiem wilgoci, pleśni i mikroorganizmów. Dlatego bez obaw o gnicie czy zawilgocenie można stosować je w miejscach słabo wentylowanych.

Linkhouse


Gdzie kupisz liny jutowe?Liny jutowe, w zależności od producenta i jakości użytego materiału, mogą się od siebie różnić wytrzymałością i estetyką. Warto zwracać na to uwagę szczególnie jeśli mają być wykorzystywane w celach dekoracyjnych. Gdzie można je kupić? Większość marketów budowlanych posiada je w swojej ofercie - jeśli nie stacjonarnie, to online. Jeśli zależy Ci na doskonałej jakości w również satysfakcjonującej cenie, szeroki wybór lin jutowych znajdziesz w internetowym sklepie z materiałami do pakowania e-GTP (Global Technology Prestige).

Źródło: https://e-gtp.pl/liny-jutowe