pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5354

Mieszkańcy Wisły Małej mogą podpisać petycję dot. budowy Dino

Inwestor zbiera podpisy wśród mieszkańców miejscowości Wisła Mała pod petycją skierowaną do burmistrza Pszczyny. Dotyczy ona budowy sklepu Dino na terenie sołectwa.

Dino, market, sklep,
Market Dino · fot. marketdino.pl


Sklep miałby powstać przy ul. Pawiej na działce numer 742/94 - niedaleko remizy ochotniczej straży pożarnej.

"Jako mieszkańcy uważamy, że powstanie sklepu Dino w naszej wsi znacząco wpłynie na poprawę konkurencyjności cen placówek handlu detalicznego. Bliskość sklepu sieci Dino wpłynie na komfort i poprawę standardu życia mieszkańców, a podatki dla gminy oraz nowe miejsca pracy również nie pozostają bez znaczenia dla naszej lokalnej społeczności. W odczuciu mieszkańców Wisły małej sklep na działce nr 742 / 94 nie koliduje z ładem architektonicznym miejscowości" - czytamy w treści petycji, której, jak poinformowała nas radna miejska Marta Wojciechowska-Smolarz, autorem jest inwestor.

Działka przy ul. Pawiej w Wiśle Małej
Dino może powstać przy ul. Pawiej na działce zaznaczonej na czerwono · fot. Geoportal


Uwaga! Od poniedziałku, 6 grudnia w domach małowiślan mogą pojawić się osoby - przedstawiciele inwestora, które będą zbierać podpisy mieszkańców pod petycją w sprawie budowy DINO w miejscowości.

Pełna treść dokumentu:

dino w Wiśle Małej  petycja
Petycja do burmistrza


Sprostowanie

Do wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Pszczynie nie wpłynął jeszcze wniosek o wydanie pozwolenia na budowę marketu na wymienionej wyżej działce przy ul. Pawiej.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.