pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5321

Zmarła Jolanta Spyra - długoletni dyrektor szkoły w Kobielicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach" podaj

Nie żyje Jolanta Spyra, emerytowany nauczyciel, długoletni dyrektor szkoły podstawowej w Kobielicach.
Całe życie zawodowe pani Jolanty związane było ze szkołą. Dzięki jej staraniom powstał nowy budynek szkoły, nadano placówce imię oraz sztandar.

Jolanta Spyra
Zmarła Jolanta Spyra - emerytowana dyrektorka szkoły w Kobielicach · fot. SP w Kobielicach


Jolanta Spyra pracę w kobielickiej szkole rozpoczęła w 1982 roku jako nauczycielka, wówczas jeszcze w punkcie filialnym, a od 1 września 1985 roku już jako kierownik Szkolnego Punktu Filialnego. Jeszcze w tym samym roku od września nastąpiła zmiana statusu placówki na Szkołę Podstawową w Kobielicach i wtedy powierzono jej funkcję dyrektora. Pełniła ją nieprzerwanie do końca sierpnia 2012 roku. W 2015 roku po 33 latach pracy przeszła na zasłużoną emeryturę.

Jak wskazują osoby związane z placówką, dyrektor zawsze na pierwszymi miejscu stawiała dobro i bezpieczeństwo dzieci. Kierowana przez nią placówka stale się rozwijała. W1995 roku doprowadziła do budowy i oddania nowego pięknego budynku szkolnego, który był jej osobistą chlubą. Organizowała wiele cennych imprez i uroczystości szkolnych i środowiskowych. Była inicjatorką nadania szkole im. Adama Mickiewicza. Organizowała piękne spotkania wigilijne dla dzieci przedszkolnych, szkolnych oraz rodziców. Współpracowała bardzo owocnie z rodzicami, ale również z Radą Sołecką, Parafią Rzymsko-Katolicką i Ewangelicko-Augsburską a także z mieszkańcami Kobielic, wnosząc nowe pomysły i wspierając cenne inicjatywy lokalne.

- Zostanie na zawsze we wdzięcznej pamięci nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów naszej szkoły, gdyż pozostawiła po sobie piękne karty pracy pedagogicznej - mówi grono pedagogiczne.

Pogrzeb ś.p. Jolanty Spyry odbył się 3 grudnia.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach" podaj